Keď nemáte kanalizáciu, pomôcť vám môže septik

Viaceré obce a mestá na Slovensku napriek tomu, že máme 21. storočie, nemajú kanalizačnú prípojku. Obyvatelia sú tak nútení zabezpečovať si vývoz odpadových vôd pravidelne a samozrejme za vlastné náklady. To, ako často sa budú vyvážať odpadové vody, vo výraznej miere ovplyvní aj to, koľko ľudí žije v domácnosti a aký objem má samotná žumpa.
Ak ale nemáte prípojku na kanalizáciu, uprednostnite septik.

Dovoz až domov do pripravenej jamy

Keď si objednáte kvalitnejšie septiky, môžete počítať s tým, že nebudete musieť každú chvíľu vyvážať odpadové vody. Betónové septiky vám dovezú priamo domov na váš pozemok. Vo väčšine prípadov ale platí, že musíte mať vopred nachystanú jamu, aby vám vôbec mali kam nový septik vložiť. Informujte sa preto vopred, aby ste vedeli, ako sa máte zariadiť. Betónové septiky sú veľmi kvalitné a majú dlhú životnosť a sú takpovediac záchranou pre tých, ktorí nemajú prípojku na kanalizáciu.

Prečisťujú odpadové vody v rámci svojej konštrukcie

Keď nemáte kanalizáciu, pomôže vám septik. Jedná sa o dvojkomorovú žumpu, ktorá prečisťuje odpadové vody v rámci svojej konštrukcie, čo znamená, že zabráni častému vývozu odpadových vôd a nezaťažuje životné prostredie. Problémom najmä tých domácností, ktoré žijú na dedine, bol problematický vývoz odpadových vôd. Práve z tohto dôvodu vyvážania odpadových vôd ich vypúšťali do pôdy a vodných rokov, čím zapríčiňovali ich znečistenie.

Ak nemáte kanalizáciu, pomôcť vám môže septik. Objednávajte si ho z mesta, ktoré sa nachádza blízko vášho domova. Ak žijete v okolí mesta Žilina, nechajte si doviezť nové žumpy zo Žiliny. Takto nebudete platiť veľa peňazí za odvoz a budete mať istotu, že sa počas prepravy vášmu novému septiku nič nestane. Predsa je to ťažký náklad a netreba podceniť jeho bezpečnosť pri preprave.


 


Autor fotografie:Autor: dcwcreations / Shutterstock.com