Ako šetriť prírodu a zároveň získať nový telefón?

Klimatická kríza sa stáva rok čo rok vážnejšou témou a je len na nás, aby sme ju dokázali zvrátiť. Jedným z krokov, ktoré tomu môžu pomôcť, je začať kupovať takzvané telefóny z výkupu.

Second handy na oblečenie dnes začína využívať čoraz viac mladých ľudí, uvedomujúc si, že takzvaná “fast fashion” má skutočne ničivý dopad na našu klímu.

Podobne katastrofický dopad má aj neustála produkcia a kupovanie nových a nových elektronických zariadení, a to predovšetkým mobilov. Niektoré internetové obchody si tento vážny problém uvedomujú a začali tak praktizovať takzvaný predaj telefónov z výkupu. Čo to je a prečo by ste to mali vyskúšať aj vy?

Prečo by ste sa nemali báť kúpiť si použitý telefón?

Dôvodov na to, aby ste si zakúpili použité telefóny z výkupu, je hneď niekoľko. Tým prvým a najvážnejším je dramaticky nižšia cena tohto telefónu, ktorý aj napriek svojej histórii môžete používať aj naďalej. Je tomu tak vďaka kvalitnému servisu a precíznej kontrole.

Všetky tieto použité mobilné telefóny pred ďalším predajom sa poriadne skontrolujú a v prípade potreby vymenia nefunkčné diely za nové. Tento spôsob repasovania je častokrát taký precízny, že v mnohých prípadoch nedokážete rozlíšiť, či ide o nový, alebo použitý telefón.

Ktoré firmy tento spôsob výkupu ponúkajú?

Na Slovensku zatiaľ nenájdete veľké množstvo firiem, ktoré by podobný predaj telefónov uskutočňovali. Dobrou správou však je, že čoraz viac obchodov si začína uvedomovať, že práve toto je udržateľný spôsob nakupovania mobilných telefónov.

Jedným z popredných obchodov, ktoré túto službu ponúkajú, je e-shop Mobilonline, kde okrem nových smartfónov nájdete aj repasované telefóny v rôznych triedach podľa stupňa poškodenia.

Vo všetkých triedach však ide o telefóny, ktoré sú vhodné na bežné používanie.

 
Autor fotografie:fongbeerredhot / Shutterstock.com