Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ako odstrániť vodný kameň a mikroorganizmy vo vašej vode?

Tvrdá voda a nadbytok vodného kameňa v potrubí či spotrebičoch, je dnes súčasťou množstva domácností. Ako ho odstrániť a zbaviť sa všetkých nežiaducich mikroorganizmov vo vašej vode? Na to vám odpovie tento článok.
Voda je základnou substanciou, bez ktorej si náš život vieme len veľmi ťažko predstaviť. Vedeli ste však, že vodu môžeme dnes rozdeliť aj na takzvanú mäkkú a tvrdú vodu?
Tvrdosť vody na prvý pohľad nedokážete odhadnúť. Ide totiž skôr o jej zloženie.
Nachádza sa v nej veľké množstvo minerálov vápnika či horčíka, ktoré pre ľudí ako takých nie sú nebezpečné, no môžu spôsobiť problémy vašim domácim spotrebičom.
Tieto minerály sa zachytávajú na starých vodovodných rúrach či rôznych spotrebičoch, na ktorých sa následne vytvára vodný kameň.
Ten, môže v nadmernom množstve vaše potrubie upchať a vy tak rázom ostanete bez prítoku vody.

Ako sa vodného kameňa zbaviť?
Pomôcť vám môže zmäkčovač vody na potrubie, ktorý vďaka iónovému procesu dokáže odstrániť nadbytok minerálov z vášho potrubia.
Tento nástroj vám však odporúčame namontovať len na vnútorné rozvody vášho domu či bytu.
Ak totiž vlastníte záhradu, tak práve tvrdá voda je vhodná pre lepší rast rastlín.

Mikroorganizmy vo vode
Tvrdá voda nie je jediným problémom vody v domácnostiach.
Môže ním byť aj prítomnosť rôznych mikroorganizmov, ako napríklad E.coli, koliformné baktérie, enterokoky, kultivovateľné mikroorganizmy a ďalšie, ktoré vám môžu spôsobiť zdravotné problémy.
Zbaviť sa ich elegantne dokážete použitím UV lampy na vodu, ktorá pomocou ultrafialového žiarenia dokáže eliminovať až 99,99 % baktérií vo vode.

Nechajte si poradiť
Vzhľadom na to, že obe zariadenia, ktoré sme v dnešnom článku zmienili nie sú vecami, ktoré si bežne kupujete každý deň, nebojte sa pri ich výbere obrátiť na odborníkov, ktorí sa odstraňovaním tvrdej vody a rôznych nežiadúcich organizmov zaoberajú.
Tí, vám totiž budú vedieť presne poradiť, ktoré zariadenie je vhodné pre váš dom či byt a ako si ho správne namontovať.

 


Autor fotografie:Sergey Neanderthalec / Shutterstock.com