Ak vás desí komunikácia v angličtine, možno je čas na jazykový kurz

Angličtina je a ešte aj dlho bude jednotkou medzi cudzími jazykmi. Hoci sa na rebríčku znalosti angličtiny z roka na rok medzi štátmi sveta posúvame nahor, mnoho dospelých stále v bežnom živote po anglicky nevie. Je to preto, že aj keď počas školy dostali solídny základ, po doštudovaní nemali dôvod angličtinu využívať. Dnes sú však pracovné pozície, pri ktorých je nutná znalosť angličtiny, v ponuke pracovných agentúr čoraz častejšie a aj lepšie platené.

Ruku na srdce, koľkí z vás sa zakoktali pri oslovení cudzincom na ulici, alebo na výlete v zahraničí? Prípadne ste sa zasekli v reči, pretože ste si nevedeli spomenúť na slovíčka? Najväčšou výzvou je pre nás prirodzená komunikácia v angličtine. Hoci do žiakov na škole tlačia gramatiku a pravopis, plynulá konverzácia na hodinách najmä v minulosti úplne absentovala. Mnohí to doháňajú práve dnes.

Nie je hanbou nevedieť anglicky, dôležité je, či na sebe chcete pracovať. Dnes už máte mnoho možností na zlepšenie si angličtiny v podobe jazykových kurzov na špecializovaných školách, kde sa môžu vzdelávať úplne všetky vekové skupiny od malých detí až po seniorov. Stačí len rozhodnúť sa, nájsť si kvalitnú školu s certifikovanými lektormi a potom už len vytrvať.

Toto sú najčastejšie dôvody, pre ktoré sa dospelí rozhodnú absolvovať jazykový kurz:

  • zmena zamestnania alebo motivácia nájsť si lepšie zamestnanie. Firmy tlačia na jazykové vzdelávanie svojich zamestnancov a tí to radi využijú v rámci benefitov. Ale rovnako častým dôvodom je hľadanie dobre plateného zamestnania, ktoré môžu získať vďaka dobrej znalosti angličtiny.
  • dostupnejšie cestovanie a snaha dohovoriť sa na dovolenkách alebo služobných cestách. Otvorené hranice a omnoho lepšia logistika za posledné desaťročia zvýšili motiváciu Slovákov cestovať za zážitkami, alebo prácou.
  • bilingválne rodinné zväzky. Dnes už je úplne bežné, že do rodiny pribudne člen inej národnosti a práve angličtina býva tým univerzálnym jazykom, ktorým sa v rodine dohovoríte. Práve takéto životné situácie bývajú najväčším motorom pre tých z rodiny, ktorí doteraz anglicky nehovorili, alebo už pozabúdali všetky slovíčka zo školy.

Našli ste sa v jednej z týchto skupín? Nie je nad čím váhať, prihláste sa na špecializovaný kurz angličtiny. Dôležité je len vybrať si skutočne kvalitných lektorov a jazykovú školu s renomé.

Vyberte si kurz angličtiny presne na mieru

Profesionálna jazyková škola disponuje množstvom lektorov s dlhoročnými skúsenosťami a rozhodne by medzi nimi nemal chýbať zahraničný lektor s materinským jazykom výučby. Škola by navyše mala ponúkať rôzne metódy výučby a mala by byť schopná prispôsobiť sa požiadavkám klienta, teda vás. Kurzy na mieru, z ktorých nik nemá problém si vybrať, ponúka aj bratislavská jazyková škola Volis Academy, ktorá má už pätnásťročné skúsenosti s výučbou rôznych jazykov.

Máte strach, že sa na hodinách so svojou slabou angličtinou nebudete cítiť príjemne?  Individuálne kurzy angličtiny vo Volis Academy vám pomôžu prekonať bariéry. Aj pri nich je výučba vedená Callanovou metódou, čo je efektívny spôsob výučby, vďaka ktorému sa naučíte premýšľať v angličtine a odpovedať bez zaváhania. Kurzy môže absolvovať ktokoľvek na celom Slovensku, ak si vyberie online formu, ktorá je dnes mimoriadne žiadaná. Pamätajte, že nikdy nie je neskoro na to začať s jazykom alebo si obnoviť dávno zabudnuté znalosti.