Tipy na darčeky pre domácich miláčikov

 K Vianociam už prirodzene patrí, že sa navzájom obdarúvame. Pod stromčekom si nachádzame darčeky nielen my, ale aj naša rodina a blízki. Počas tohto neobyčajného obdobia by sme však nemali zabúdať ani na našich domácich miláčikov. Aj oni sú predsa členmi rodiny a poznáme ich dokonca dlhšie, než niektorých našich priateľov. Čím teda na Vianoce potešiť našich štvornohých kamarátov?

Svietiace obojky

Obojok by nemal chýbať žiadnemu zvieratku, minimálne vtedy, keď s ním idete na prechádzku. Dáva totiž jasne najavo, že má svojho pána, ktorý sa o neho stará. Okrem „majetníckej“ funkcie však môže obojok spĺňať aj bezpečnostný význam, hlavne, ak je svietiaci. Vďaka nemu budete svojho štvornohého priateľa vidieť aj tme a zabránite tak tomu, že sa vám niekam zatúla.

Tipy na darčeky pre domácich miláčikov  Tipy na darčeky pre domácich miláčikov  
Trblietavé obojky, 2,19 EUR                             LED svietiace obojky, 5,49 EUR

Jedlo

Čím iným potešíte psa alebo mačku viac než chutnou „mlskou“? Stačí, keď ich ponúknete pár kúskami chutnej dobroty a hneď z vás budú kamaráti na život a na smrť.

Tipy na darčeky pre domácich miláčikov
 
Keksy pre psov, 0,79 EUR   

Hračka

Mačky sú poriadne hravé stvorenia. Na vybláznenie im stačí obyčajný špagát, no viete si predstaviť ich radosť, ak by ste pred ne položili šuštiaci vankúšik? Určite by mu nedali pokoj najbližších pár hodín. Ako príjemné rozptýlenie môže na ne pôsobiť aj veľké škrabadlo, kde si môžu nerušene ostriť svoje pazúriky. Ak však máte doma psíka, ktorý rád aportuje, potom mu určite prineste svietiacu loptu, ktorú bude jednoducho naháňať aj v prípade, že bude vonku tma. A ak máte psíka skôr s kľudnejšou povahou, potom môže byť tým pravým darčekom preňho, napríklad, plyšové zvieratko.

Tipy na darčeky pre domácich miláčikovXXL škrabadlá, 20,99 EUR  

 
Pelech

Nech už je vaše zviera akokoľvek veľmi aktívne, každé si rado poleňoší v pohodlnom pelechu. Vybrať im môžete z plyšových alebo plstených materiálov, ktoré ich počas prichádzajúcich chladných dní príjemne zahrejú.
  Tipy na darčeky pre domácich miláčikov 

Brlohy pre mačky, 10,99 EUR  

Tipy na darčeky pre domácich miláčikov
                         Lôžka pre domáce zvieratá, 20,99 EUR

Zdroj: KIK
Autor fotografie:www.pixabay.com