Zorientujte sa vo svete farieb a vôní: Donáška kvetov poteší aj náročnú partnerku

Hoci sa to môže na prvý pohľad zdať ako banalita, výber tých správnych kvetov by nemal byť náhodný. Napríklad vo Veľkej Británii už v 16. storočí vyjadrovali svoje pocity práve pomocou kvetov. Iný sa hodí na preukázanie hlbokých citov, a iný zase na narodeniny pre svokru. Aby ste to aj vy správne odhadli, inšpirujte sa našimi radami.

  • Narodeniny si žiadajú pestrosť

Ak nejaký váš blízky oslavuje narodeniny, vhodným výberom sú pestré farby a rôzne kombinácie hocijakých druhov kvetov. Kvetinár pri výrobe takejto kytice môže naplno prejaviť svoje estetické cítenie a fantáziu, a tiež sa inšpirovať bláznivými modernými trendmi, či zakomponovať do nej aj netradičné prvky. V narodeninovej kytici sa môžu nachádzať ruže, ľalie, tulipány, konvalinky, slnečnice, orchidey či margarétky. Stačí si len vybrať.
 

  • Romantická donáška kvetov

Páni, chcete prekvapiť svoju polovičku? Nečakaná romantická donáška kvetov je to pravé. Veď ktorú ženu nepoteší donáška kvetov od milovaného partnera? V takomto prípade je ideálne vybrať červené, ružové alebo fialové ruže. Energická červená evokuje množstvo emócií a vo vzťahu prebúdza vášeň a túžbu. Ružovú obľubujú zase citlivé a romantické duše a fialovou ružou vyjadríte hlboké city.
 

  • Svadbám svedčí krémová

Ako svadobní gratulanti by ste mali siahať predovšetkým po jednofarebných krémových kyticiach. Môžete využiť aj rôzne odtiene inej farby, kytica na svadbu by však nemala priveľmi hýriť farbami. V jednom tóne bude pôsobiť romantickejšie. Výbornou voľbou sú luxusnejšie vyzerajúce kvety ako ľalie, kaly, pivónie a pochopiteľne aj ruže.
 

  • Smútočné kytice

Kytice alebo vence na smútočnú udalosť sa zvyknú vyrábať z nie príliš pestrých, no zato trvanlivejších druhov kvetov. Nepomýlite sa, ak vyberiete karafiáty, gerbery, chryzantémy, antúrie, kaly, ľalie či ruže. Pri pohrebe staršieho človeka sú vhodné okrúhle alebo oválne vence, u mladšieho môžu mať napríklad tvar srdca.

Foto: Bigstockphoto