Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Toto zariadenie by nemalo chýbať ani vo vašej záhrade

Vlastná záhrada s veľkým pozemkom je určite niečím, čo by chcel mať okolo svojho domu každý. Okrem pôžitku a skutočne širokého využitia však netreba zabúdať na to, že sa o vašu záhradu treba pravidelne starať. No a s tým by vám mohli pomôcť zariadenia, ktoré vám dnes predstavíme.

Starostlivosť o záhradu je činnosť, ktorá sa nikdy neskončí, keďže vždy je čo vylepšovať. A ak aj nie je, tak vám treba váš pozemok a záhradu pravidelne kosiť.

V dnešnej modernej dobe sa však už nemusíte spoliehať len na vlastné ruky a skvelými pomocníkmi do záhrady sa stali rôzne zariadenia, ktoré vám pomôžu uľahčiť váš život.

Pri príprave dreva na zimu či úprave vzhľadu vašej záhrady vám určite môže byť nápomocná klasická motorová píla.

Čo sa týka kosenia, tak spoľahlivým pomocníkom je klasická kosačka, ktorá vám vie ušetriť veľké množstvo času.

Motorová píla

Reťazová, alebo ak chcete motorová píla, už dávno nie je niečím, čo sa používa len na profesionálne využitie v horách.

Čoraz viac ľudí si toto zariadenie zakúpilo aj na domáce použitie, keďže pomocou neho si môžu rýchlo a ľahko pripraviť drevo na zimu, zbaviť sa chorých stromov a celkovo si upraviť záhradu podľa vlastného vkusu.

Typy motorových píl

Dnes sa môžete stretnúť s viacerými typmi motorových píl. Vybrať si môžete z akumulátorových reťazových píl, benzínových motorových píl či elektrických píl. My vám odporúčame, pre klasické využitie na doma, siahnuť po akumulátorovej motorovej píle.

Práve tá vám totiž zaberie najmenej miesta a dostatočne poslúži na prácu, ktorú okolo domu potrebujete urobiť.

Kosačka

Druhým zariadením, ktoré by nemalo chýbať vo vašej záhradkárskej výbave je klasická kosačka, pomocou ktorej si dokážete ľahko a rýchlo pokosiť váš pozemok.

Aj v tomto prípade si môžete vybrať hneď z niekoľkých druhov kosačiek.

Typy kosačiek na trávu

    • Benzínové
    • Elektrické
    • Akumulátorové kosačky


Pri výbere tej správnej kosačky je dôležité dbať hlavne na to, aký veľký objekt chcete pokosiť. Pri malých záhradkách vám totiž určite budú stačiť aj akumulátorové kosačky s nižším výkonom.

Ďalej je dôležité sa taktiež pozerať na šírku záberu vašej kosačky či objem koša.

Slová na záver

Záhradná technika sa čoraz častejšie stáva súčasťou bežných domácností, keďže si ľudia uvedomili, že pomocou nej dokážu na úprave svojho pozemku či záhrady ušetriť veľké množstvo času a námahy.

Zdroj obrázku:
nikkytok / Shutterstock.com