Nové nápady na vianočné stromy s poinsettiami

Aký by bol Štedrý večer bez vyzdobeného stromčeka? Asi neexistuje domácnosť, ktorá by nemala na Vianoce tento symbol Vianoc. Odborníci zo Stars for Europe (SfE) vám prinášajú nápady na vianočné stromčeky zdobené poinsettiami, ktoré oslovia milovníkov klasických stromčekov, ako aj tých, ktorí uprednostňujú alternatívne možnosti.

Pre minimalistov: Hviezdne stromy so smotanovou farbou poinsettií

Nové nápady na vianočné stromy s poinsettiamiKrémové poinsettie sa dokonale hodia k minimalistickému vianočnému vzhľadu v škandinávskom štýle. Vďaka hviezdicovitým listom pôsobia skutočne slávnostne a ako rezané kvety vyzdvihujú vianočné stromčeky a darčeky. Tu sa rezané poinsettie zastrčené do ozdôb skvele hodia do vázy.

Odrezané vianočné hviezdy zastrčené do vianočných gúľ  tu skvele fungujú ako vázy. Vďaka trojuholníkovému tvaru je táto jednoduchá drevená polica ideálnou náhradou vianočného stromčeka pre každého, kto chce opakovane využiteľnú alternatívu ku klasickej jedličke. Ak ju chcete vyzdobiť, naplňte policu poinsettiami, šiškami, listovými rastlinami, darčekmi a vianočnými ozdobami, potom pridajte napríklad aj reťaz zo svetielok. Hotovo! Kolieska vám umožňujú presunúť túto minimalistickú náhradu stromčeku všade tam, kde bude priťahovať najväčšiu pozornosť. Tip pre domácich majstrov: Trojuholníkovú poličku si môžete postaviť aj sami pomocou dreveného schodíkového rebríka. Jednoducho pripevnite drevené dosky medzi protiľahlé priečky, ako aj pod nožičky, aby ste pod ne mohli zaskrutkovať kolieska.

Rastlina, ktorá nahradí vianočný stromček? Žiadny problém! Poinsettia môže byť tou správnou voľbou. Vďaka nádherným listom krémovej farby ďalšie dekorácie nie sú potrebné. Poinsettiu dostanete v rôznych farebých odtieňoch, veľkostiach a formách. Stĺpcové rastliny sú zriedkavé a nie je ľahké ich zohnať.  Najväčší výber máte na začiatku sezóny v špecializovanom záhradníckom obchode.

Nové nápady na vianočné stromy s poinsettiami

Pre romantikov: Rozprávkové alternatívy vianočného stromčeka

Nové nápady na vianočné stromy s poinsettiamiTento home made vianočný stromček zdobený cezmínou (ilex verticillata) a rozprávkovými svetielkami je romantický a moderný. Skladá sa z piatich 1.8m dlhých prírodných guľatín zviazaných na jednom konci. Ústredným bodom dekorácie je kôš vysadený poinsettiami. Darčeky je možné usporiadať pod drevený rám, aby sa ušetrilo miesto.
Tipy: Vetvy zdobené vianočnými ozdobami a rezané ružové poinsettie vložené do vázy sú kreatívnou alternatívou ku klasickému vianočnému stromčeku. Stonky poinsettie sú v skúmavkách naplnených vodou.

Závesná dekorácia ako alternatívny vianočný stromček: Kdekoľvek nájdete vhodné miesto pre túto dekoráciu, pokrytú borievkovými vetvičkami a zdobenú poinsettiami a mini ozdobami, keďže nezaberá veľa miesta. Táto pekná závesná dekorácia sa dá jednoducho vyrobiť s trochou zručnosti.
Na zavesenie mini vianočného stromčeka potrebujete remeselný drôt (hrúbka 1 - 2 mm), dva páry klieští (jeden pár bočných rezačiek na rezanie a jeden pár klieští s plochým vrchom na ohýbanie drôtu), borievkové vetvičky, malé vianočné guľôčky, šnúrku alebo pásku, striebornú niť, tri skúmavky a tri mini vianočné hviezdy.

Postupujte takto:
Krok 1: Odrežte drôt v dĺžke 50 až 60 cm. Pomocou plochých klieští vytvorte na jednom konci malú slučku na zavesenie.
Krok 2: Počnúc slučkou vytvarujte drôt do špirály po jednom kruhu. Na koniec pridajte ďalšiu slučku.
Krok 3: Vetvičky borievky priviažte na drôt striebornou niťou.
Krok 4: Pripevnite mini ozdoby a skúmavky na drôt zabalený v borievke stuhou a zaveste mini vianočný stromček na zvolené miesto. Potom naplňte skúmavky vodou a vložte dovnútra narezané poinsettie. 

Alternatívny vintage nástenný strom s poinsettiami

Nové nápady na vianočné stromy s poinsettiamiS týmto vlastnoručne vyrobeným vianočným stromčekom z vianočných ruží a zbierkou nostalgických vianočných ozdôb sa vaša fantázia nemusí obmedzovať. Táto kreatívna nástenná dekorácia  je priestorovo úsporným riešením pre každého, kto chce originálnu alternatívu ku klasickému vianočnému stromčeku. Okrem poinsettií sú skutočne pútavé aj vyšívané obruče s vianočnými motívmi. Dajú sa vyrobiť v niekoľkých krokoch.
Budete potrebovať starý vianočný sveter, nožnice, vyšívacie obruče, horúce tavné lepidlo a lepiacu pištoľ.
Postupujte nasledovne:
Krok 1: Umiestnite vnútorný krúžok vyšívacej obruče do stredu zvoleného motívu na svetri a označte kruhovú líniu rezu, ktorá je najmenej o dva centimetre väčšia ako obruč. Vystrihnite motív pozdĺž tohto riadku.
Krok 2: Umiestnite kruh prepojky centrálne na vnútorný krúžok. Na vrch položte otvorený vonkajší krúžok a utiahnite napínaciu skrutku. Keď je motív v požadovanej polohe, pripevnite prebytok na vnútornú stranu rámu horúcim lepidlom.
Tip: Tento nástenný stromček pre domácich majstrov ponúka priestor pre niekoľko vianočných vyšívacích rámov v rôznych veľkostiach.

Poinsettie ako rezané kvety

Či už samostatne a  jednotlivo vo váze, alebo ako kvetinový aranžmán či v kytici, rezané poinsettie majú dlhú životnosť aj vo váze. Nádherné hviezdicové listy zostanú čerstvé približne dva týždne, ak zastavíte vytekanie mliečnej šťavy z odrezaných koncov stoniek. Stonky ponorte na päť sekúnd do horúcej vody s teplotou približne 60 °C a potom ich ponorte do studenej vody.

Ďalšie nápady na vianočné stromčeky vyrobené pomocou poinsettií a veľa ďalších informácií a tipov na dekoráciu s touto zimnou kvitnúcou rastlinou nájdete na stránke: https://www.starsuniteeurope.eu/sk/

Zdroj: Stars for Europe
 
Autor fotografie:www.pixabay.com