DENNÍK RELAX - Na Liptove sa lyžuje najvýhodnejšie

Na Liptove sa lyžuje najvýhodnejšie

Podľa prieskumu nemeckého internetového obchodu shopalike.sk je najvýhodnejším lyžiarskym strediskom na Slovensku, kde za svoje peniaze dostanete najviac lyžiarskych kilometrov, stredisko Jasná (Chopok Sever a Chopok Juh). Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň. V TOP 10 sa umiestnilo aj druhé najväčšie liptovské lyžiarske stredisko SKI Park Malinô Brdo v Ružomberku.

To, že Slováci patria v Európe k jasným rekordérom v počte dovolenkových dní strávených na horách je medzičasom už známy fakt. Podľa Štatistického úradu Európskej Únie až 25 % voľnočasových ciest obyvateľov Slovenska smeruje do hôr, pričom celoeurópsky priemer je 13 %. Zimné športy ako lyžovanie, snowboarding či čoraz populárnejší skialpinizmus, patria v zime k najobľúbenejším na Slovensku. Kde na Slovensku sa však lyžovačka oplatí najviac? Prieskum Shopalike sa pozrel na celkom 92 slovenských lyžiarskych stredísk a ich údaje pre sezónu 2018/19 a pripravil zaujímavý prehľad. „Podľa nášho prieskumu, najvýhodnejším strediskom na Slovensku, kde za svoje peniaze dostanete najviac lyžiarskych kilometrov, je stredisko Jasná (Chopok Sever a Chopok Juh). Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň,“ informovala online manažérka Shopalike Barbora Hrebíčková. Tieto informácie určite využijú pri svojom výbere dovolenkovej destinácie aj rodiny s deťmi, ktoré sa chystajú počas jarných prázdnin na lyžovačku.

„Skvelá správa pre stredisko Jasná. Veľmi často sa v prieskumoch nevychádza z porovnateľných zdrojových dát. Tento prieskum sa pozrel na cenu skipasu a celkový počet kilometrov zjazdoviek a som rád, že Jasná uspela. Naše stredisko poskytuje za vynaložené peniaze kvalitnú lyžovačku. Lyžiari u nás nájdu nielen výborne upravené lyžiarske trasy, z ktorých je väčšina technicky zasnežovaná, ale aj požičovne výstroja, lyžiarske školy, servisy, dostatok gastro prevádzok, bezplatné skibusy v spolupráci s OOCR REGION LIPTOV či iné doplnkové služby, ktoré k lyžovačke patria,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

„Lyžovanie je významná súčasť komplexnej ponuky nášho regiónu. Preto sme radi, že najvýhodnejšie sa lyžuje práve u nás na Liptove. Okrem lyžovania v Jasnej sa do prvej desiatky dostalo stredisko Ski Park Malinô Brdo v Ružomberku, kde navyše lyžiari ušetria ešte aj vďaka našej Liptov Region Card, ktorú bezplatne získajú pri ubytovaní sa v regióne,\" povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV prieskum nerealizovala. Zdrojové údaje čerpala z prieskumu: https://www.shopalike.sk/kde-lyzovat-na-slovensku/. Do štúdie bolo zahrnutých celkom 92 slovenských lyžiarskych stredísk, so zverejnenými informáciami o sezóne 2018/19. Informácie o strediskách (ceny skipasov, počty a dĺžky zjazdoviek, dopravné zariadenia) boli zozbierané z webových stránok jednotlivých stredísk a vybraných zdrojov. Štúdia vychádza z cien 1-denných lístkov pre 1 dospelú osobu v hlavnej sezóne 2018/19 jednotlivých stredísk.