Lyžovačka v Rakúsku autobusom: Obľúbený výlet na jeden deň

 Lyžovačku v Rakúsku si môžete vychutnať bez starostí s autom či hľadaním ubytovania. Slovak Lines ponúka jednodňové lyžovanie v Alpách, ktoré sa dá jednoducho zakúpiť online. Autobusy premávajú každý víkend aj počas sviatkov a prázdnin.

Stuhleck pri Spital v Semmeringu je so svojimi 1 783 metrami najvyšším vrchom na východnom okraji Álp a zároveň najväčším lyžiarskym strediskom na východe Rakúska. V roku 1891 bol prvým vrcholom, na ktorý sa vystúpilo na lyžiach. Tento čin urobil z regiónu okolo Semmeringu jedno z popredných stredísk zimných športov v Rakúsku.

Lyžovačky na Stuhleck sa stali už tradičnou zimnou linkou Slovak Lines. „Počty predaných lístkov nám v aktuálnej sezóne zvyšujú online možnosti nákupu lístka cez web a mobilnú aplikáciu. Lyžovačky je možné venovať aj ako darček blízkemu. Tešíme sa, že práve táto možnosť cestujúcich zaujala,\" uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Uplynulá nedeľa, 20. januára, bola „Svetovým dňom snehu“ pod záštitou Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS. Slovak Lines podporuje túto iniciatívu. Práve prostredníctvom zimnej autobusovej linky totiž motivuje mladšie ročníky k záujmu o rekreačné zimné športy.

Výhodou lyžovačky so Slovak Lines je cenová dostupnosť, ktorá ponúka tradične vysokú úroveň služieb v Rakúsku, avšak bez potreby platiť drahé ubytovanie. Vďaka ekologickej autobusovej doprave lyžiari a snowboardisti podporujú trvalú udržateľnosť zimnej turistiky.

So skipassom v cene

Výhodou lístku od Slovak Lines je, že jeho súčasťou je aj celodenný skipass, a to za cenu výhodnejšiu, než keby ste si ho kupovali samostatne priamo na svahu. Dospelých (od 19 rokov) vyjde lístok so skipassom na 59 €, mladých (od 15 rokov) 55 €, deti 41 € a za dopravu bez skipassu zaplatíte 25 €. Ak nelyžujete a chcete si urobiť výlet, prípadne ísť na Stuhleck len ako sprievod vašich známych, môžete si totiž lístok na autobus kúpiť samostatne.

Nelyžiari si môžu vyskúšať napríklad snow tubing, pri ktorom sa zo zasneženého kopca spustia na nafukovacom kolese alebo sánkarskú dráhu. Gastro prevádzky nájdu návštevníci na viacerých miestach lyžiarskeho strediska. Obľúbenou sa v posledných rokoch stala najmä W11-Panoramarestaurant v nadmorskej výške 1 643 metrov (stanica lanovky Bergstation).

Odvoz spoločnosťou Slovak Lines ponúka navyše zázemie v autobuse zaparkovanom priamo pod svahom, ktorý je v čase medzi 12.00 a 13.00 hod. k dispozícii na oddych. Zatiaľ čo vaše auto bezpečne, a najmä bezplatne, parkuje na Autobusovej stanici v Bratislave. Pre príchod aj odchod z parkoviska stačí priložiť QR kód na cestovnom lístku k čítačke pri rampe parkoviska.

Lyžovačka ako darček

Ak chcete prekvapiť svojho blízkeho k narodeninám či pri inej príležitosti, darujte mu celodennú lyžovačku aj s dopravou na Stuhleck. Lístok sa dá zakúpiť najrýchlejšie a najkomfortnejšie cez web Slovak Lines www.lyzovackazdomu.sk alebo novú mobilnú aplikáciu pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS. Ak chcete lyžovačku darovať vo forme darčekovej poukážky, zakúpiť si ju môžete na Autobusovej stanici v Bratislave, alebo telefonicky na +421 2 55 422 734 s doručením poukážky na váš e-mail.

Praktické informácie k lyžovačkám so Slovak Lines:
    • autobus odchádza z Autobusovej stanice v Bratislave každú sobotu, nedeľu a vo sviatok z nástupišťa č. 4 o 7:00 hod. (lístok je potrebné mať zakúpený vopred)
    • príchod na Stuhleck je okolo 9.00 h.
    • naspäť autobus odchádza o 16.30 hod. s príchodom do Bratislavy okolo 18.30 hod.
    • skipass k lístku dostanú cestujúci od vodiča pri nástupe do autobusu (po skončení lyžovačky ho treba vrátiť vodičovi)


Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnú, príležitostnú a osobitnú dopravu. Slovak Lines (predtým pôsobiaci pod názvom SAD Bratislava) prevádzkuje autobusovú linku Bratislava-Viedeň už vyše 50 rokov – prečítajte si o nej viac na www.viedenzaeuro.sk.