Na Liptove sa lyžuje najvýhodnejšie

Podľa prieskumu nemeckého internetového obchodu shopalike.sk je najvýhodnejším lyžiarskym strediskom na Slovensku, kde za svoje peniaze dostanete najviac lyžiarskych kilometrov, stredisko Jasná (Chopok Sever a Chopok Juh). Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň. V TOP 10 sa umiestnilo aj druhé najväčšie liptovské lyžiarske stredisko SKI Park Malinô Brdo v Ružomberku.

To, že Slováci patria v Európe k jasným rekordérom v počte dovolenkových dní strávených na horách je medzičasom už známy fakt. Podľa Štatistického úradu Európskej Únie až 25 % voľnočasových ciest obyvateľov Slovenska smeruje do hôr, pričom celoeurópsky priemer je 13 %. Zimné športy ako lyžovanie, snowboarding či čoraz populárnejší skialpinizmus, patria v zime k najobľúbenejším na Slovensku. Kde na Slovensku sa však lyžovačka oplatí najviac? Prieskum Shopalike sa pozrel na celkom 92 slovenských lyžiarskych stredísk a ich údaje pre sezónu 2018/19 a pripravil zaujímavý prehľad. „Podľa nášho prieskumu, najvýhodnejším strediskom na Slovensku, kde za svoje peniaze dostanete najviac lyžiarskych kilometrov, je stredisko Jasná (Chopok Sever a Chopok Juh). Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň,“ informovala online manažérka Shopalike Barbora Hrebíčková. Tieto informácie určite využijú pri svojom výbere dovolenkovej destinácie aj rodiny s deťmi, ktoré sa chystajú počas jarných prázdnin na lyžovačku.

„Skvelá správa pre stredisko Jasná. Veľmi často sa v prieskumoch nevychádza z porovnateľných zdrojových dát. Tento prieskum sa pozrel na cenu skipasu a celkový počet kilometrov zjazdoviek a som rád, že Jasná uspela. Naše stredisko poskytuje za vynaložené peniaze kvalitnú lyžovačku. Lyžiari u nás nájdu nielen výborne upravené lyžiarske trasy, z ktorých je väčšina technicky zasnežovaná, ale aj požičovne výstroja, lyžiarske školy, servisy, dostatok gastro prevádzok, bezplatné skibusy v spolupráci s OOCR REGION LIPTOV či iné doplnkové služby, ktoré k lyžovačke patria,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

„Lyžovanie je významná súčasť komplexnej ponuky nášho regiónu. Preto sme radi, že najvýhodnejšie sa lyžuje práve u nás na Liptove. Okrem lyžovania v Jasnej sa do prvej desiatky dostalo stredisko Ski Park Malinô Brdo v Ružomberku, kde navyše lyžiari ušetria ešte aj vďaka našej Liptov Region Card, ktorú bezplatne získajú pri ubytovaní sa v regióne,\" povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV prieskum nerealizovala. Zdrojové údaje čerpala z prieskumu: https://www.shopalike.sk/kde-lyzovat-na-slovensku/. Do štúdie bolo zahrnutých celkom 92 slovenských lyžiarskych stredísk, so zverejnenými informáciami o sezóne 2018/19. Informácie o strediskách (ceny skipasov, počty a dĺžky zjazdoviek, dopravné zariadenia) boli zozbierané z webových stránok jednotlivých stredísk a vybraných zdrojov. Štúdia vychádza z cien 1-denných lístkov pre 1 dospelú osobu v hlavnej sezóne 2018/19 jednotlivých stredísk.