Štyri tipy na letné výlety do prírody a do hôr Dolného Rakúska

Leto je na dovolenku ako stvorené. Stráviť ju v príjemnom horskom prostredí Dolného Rakúska, odkiaľ sa dá jednoducho dostať do vinárskych oblastí, je ideálne pre dvojice i rodiny s deťmi. V Dolnom Rakúsku sa nachádza približne 15 000 turistických trás - horských cestičiek i tematických trás na rovinatejších pláňach a terénoch.

Nielen krajina Dolného Rakúska je rozmanitá, ale aj jednotlivé turistické chodníčky. Na svoje si prídu tak rodiny, ako aj športovci či dvojice túžiace po dobrodružstve. Leto sa dá stráviť v horách, v prírodných parkoch a na tematických chodníkoch, ktoré priam vyzývajú k objavovaniu.
 

  • Waldviertel

Turistami obľúbený región Južný Waldviertel ponúka okrem troch „tisícoviek“ na spoznávanie aj malé dedinky Moorbad Harbach, Zwettl a Yspertal. Turisti v nich môžu načerpať energiu pred vydaním sa na mystickú cestičku Druidov Druidenweg-Ysperklamm, na výlet po panoramatickej ceste Nebelstein-Panoramaweg či po objavovaní vodných zázrakov na idylickej cestičke Wasserwunderweg.

Štyri tipy na letné výlety do prírody a do hôr Dolného Rakúska
 

  • Viedenské Alpy

Okrem takmer 300-kilometrovej Cesty viedenským alpským oblúkom a 10 turistických hotelov, ponúkajúcich súkromie a pohodlie, na výlete za krásami Dolného Rakúska si môžu výletníci obzrieť aj známe turistické dedinky Kirchberg am Wechsel a Puchberg am Schneeberg. V ich okolí je k dispozícii viacero možností na zaujímavé výlety a tiež možnosť si zvoliť vychádzku ušitú priamo na mieru. Pri východe slnka sa môžete na túre nazvanej "Schneeberg plný superlatívov" šplhať až na vrchol v spoločnosti skúseného sprievodcu Petera Großa.

Štyri tipy na letné výlety do prírody a do hôr Dolného Rakúska
 

  • Horské chaty a salaše

V horách Dolného Rakúska si na svoje príde naozaj každý. Horské chaty i salaše ponúkajú prvotriedne služby, jedlo a pohostinnosť. V ich okolí sa nachádzajú nádherné pastviny, výhľady z nich sú neoceniteľné. Spoločnosť Hochkar Bergbahnen získala od Združenia lanoviek a vlekov Rakúskej hospodárskej komory ocenenie Najlepšia rakúska letná horská dráha. Týmto ocenením sa môžu pochváliť tiež zážitkový salaš Mönichkirchen a lanovka Rax-Seilbahn. Putovanie od chaty k chate bez problémov zvládne každý - od malých detí až po alpinistov.

Štyri tipy na letné výlety do prírody a do hôr Dolného Rakúska
 

  • Tematické chodníky

Výlety na vrcholky hôr môžu byť zaujímavé aj pre rodiny. Tam sa môžu dopraviť lanovkou, aby mali dostatok síl na objavovanie zaujímavých turistických chodníkov. Dospelí i deti zvládnu cestu po Hojdačkovom chodníku v Mönichkirchen am Wechsel, kde na nich čaká 13 zastávok s hojdačkami a hojdacími zábavnými prvkami. Na Drevenom chodníku v údolí Mendlingtal majú turisti možnosť spoznať posledné funkčné zariadenie na splavovanie dreva v Európe. Výnimočný zážitok ponúkajú aj trasy vedúce po Ötschergräbene, Hagenbachklamme, národnom parku Donauauen neďaleko Viedne či výlet k vodopádom Myrafälle v Muggendorfe.

Ďalšie tipy na výlety do prírody v Dolnom Rakúsku nájdete na stránke: https://www.dolne-rakusko.info/turistika-a-putnictvo

Informácie ku konkrétnym tipom:
Waldviertel: www.dolne-rakusko.info/objavitelske-trasy
Viedenské Alpy: www.dolne-rakusko.info/viedenskeho-alpskeho-obluka
Horské chaty a salaše: www.dolne-rakusko.info/leto-na-horach-v-dolnom-rakusku
Tematické túry: https://www.dolne-rakusko.info/turisticke-trasy-leto-na-horach