Čo všetko by ste si nemali zabudnúť pribaliť do kufra?

Leto je už v plnom prúde a ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí majú letnú dovolenku pri mori ešte len pred sebou, nemali by ste si chystanie vecí na dovolenku nechávať na poslednú chvíľu. V prípade, že vám niečo bude chýbať, budete mať čas si to dokúpiť. Čo všetko by ste si nemali zabudnúť pribaliť do kufra?

Lieky pre každý prípad

Pre každý prípad je dobré, aby ste boli na neočakávané komplikácie pripravení. Na dovolenke si môžete podvrtnúť členok, môžu sa objaviť tráviace ťažkosti, môžete mať úpal, môžete mať na tele popáleniny od slnka. Do cestovných kufrov si zabaľte potrebné lieky – lieky proti bolesti, kvapky na žalúdok, krémy na popáleniny. Takýto „základ“ by vám mal stačiť. Ak sa vám ale zdravotný stav nezlepší, kontaktujte miestneho lekára, ktorý je pridelený k danému hotelu.

Pokrývku hlavy

Nielen na pláži, ale aj na prechádzkach po miestnej dovolenkovej destinácii by ste mali mať na sebe kvalitnú pokrývku hlavy, ktorá vás ochráni pred priamym slnkom. Nepodceňujte slnečné lúče v dovolenkových prímorských destináciách. Aj keď sa vám to na pocit nemusí zdať, slnko je veľmi silné a určite sa vám neoplatí riskovať kolaps a úpal.

Pokrývku hlavy si brávajte so sebou na každý výlet počas leta, aj na kúpeľný pobyt. Zíde sa vám, ak budete veľa času tráviť vonku na priamom slnku.

Pevnejšiu obuv

Pýtate sa, na čo vám bude pevnejšia obuv? Hodí sa vám, ak plánujete ísť na fakultatívny výlet a celý deň strávite na nohách. Ak nie ste ten typ, ktorý celú dovolenku strávi ležaním na pláži, vezmite si so sebou do batožiny kvalitnejšie dámske tenisky (páni samozrejme pánske a deti detské). Zaberú vám síce dosť miesta, ale berte to tak, že ich budete potrebovať, ak pôjdete na výlet alebo absolvujete dlhšie prechádzky v náročnejších terénoch, ktoré by ste v sandáloch a šľapkách určite nezvládli.


Autor fotografie:www.pixabay.com