Zimný palác- príbeh, ktorý si zamilujete

      Zimný palác je názov knižnej novinky z pera úspešnej slovenskej spisovateľky Michaely Elly Hajdukovej, ktorá má na konte viac ako desať kníh. Medzi jej najúspešnejšie patria hlavne vojnové romány ZlatovláSSka a Berlínske hviezdy.

      Tentoraz autorka na viac ako štyristo stranách rozpráva silný príbeh o tragédii rodiny posledného cára Nikolaja Romanova, ktorý je založený na skutočných udalostiach a odohral sa pred viac ako sto rokmi. Stále však nie je zabudnutý...

Zimný palác- príbeh, ktorý si zamilujeteTri Tatiany - jeden príbeh a jeden muž...

1977, Leningrad – Mladá Táňa Garinová tajne rozbieha pátranie s KGB v pätách, číta zakázané knihy, ale to zďaleka nie je dôvod, pre ktorý si pohnevala súdruhov. Čoho všetkého bude Dmitrij Tarasov schopný, aby jeho láska neskončila za mrežami?
Súčasnosť, Petrohrad - Uprostred zasneženého námestia pred Zimným palácom sa cez noc objaví rakva so skleneným vekom. Mladá žena vnútri má biele šaty a trblietavú tradičnú čelenku. Vyšetrovanie ukáže, že nie je mŕtva, ale podchladená a pod vplyvom narkotík. A že sa volá Tatiana. Kto ju obliekol do šiat cárovej dcéry a chcel, aby zamrzla? Zvládne mladučká maliarka nálož od osudu a pocit, že ľudia, ktorých pozná iba chvíľu sú s ňou spojení omnoho dlhšie?

Úryvok z knihy, ktorú nájdete: https://www.martinus.sk/?uItem=830199
Zdravím ťa, Taťjana, Tatiana, Tania… či iná podoba tohto mena. Ak to čítaš, si jediná, ktorá mala vylúštiť záhadu mojich zápiskov. Myslím si, že zatiaľ nevieš prečo, ale prídeš na to. Moje meno je Taťjana Nikolajevna Garinová, narodila som sa 10. júna 1958 podľa gregoriánskeho kalendára. Tiež sa volám Taťjana Nikolajevna Romanovová a narodila som sa 29. mája 1897 podľa juliánskeho kalendára. Tieto slová píšem pre teba a pre to, čo príde, aby som ťa uistila, že si sa nezbláznila. Oni to vedia a sledujú ťa. Dávaj si pozor...

Trailer na knihu Zimný palác:

Súťažná otázka:

Akému umeniu sa venuje Tatiana v súčasnosti?

Správna odpoveď: Maliarstvu

Knihu vyhráva Emília Kožáková z Nového Mesta nad Váhom a Mária Nováčiková z Piešťan

Srdečne blahoželáme!

Zimný palác- príbeh, ktorý si zamilujete