Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ži ako Malý princ. Kniha plná myšlienok do tohto sveta...

Existuje mnoho štúdií, ktoré skúmajú odkazy ukryté v dielach. Túžba po odhalení zašifrovaných symbolov alebo významov, ktoré Antoine de Saint-Exupéry vložil do svojho diela, je prirodzená a dodáva čítaniu nový rozmer. „No ja som sa chcel priblížiť samotnému Malému princovi – jeho slovám, pochybnostiam, putovaniu, hodnotám či snom, ktoré v sebe nesie, a myšlienkam, ktoré predstavuje,“ tvrdí Stéphane Garnier, autor krásnej knižky Ži ako Malý princ.

"Všetci dospelí boli raz deťmi, ale málokto si na to pamätá.“

Antoine St. Exupéry, Malý princ

Ži ako Malý princ. Kniha plná myšlienok do tohto sveta...Táto kniha plná nadhľadu, inšpirácie a jemnocitu voči komplikovanému životu tejto doby, ktorá zachytáva múdrosť obľúbeného príbehu od Antoina St. Exupéryho.

Garnier nám prostredníctvom Malého princa pripomína, kým sme boli v detstve, učí nás, ako si opäť nájsť čas na život a hru a objaviť zázraky každodenného života.

Našli by sme len málo kníh, ktoré by boli rovnako obľúbené ako Malý princ. Táto nezabudnuteľná lyrická rozprávka popisuje objavovanie zmyslu života očami malého chlapca cestujúceho po vesmíre v snahe nájsť šťastie. Garnier prezentuje Exupéryho príbeh cez pohľad človeka súčasnej doby, a povzbudzuje nás – rovnako ako Malý princ – aby sme si zachovali detské očarenie svetom, spomalili, snívali vo veľkom a preukazovali pokornú láskavosť voči našej planéte a sebe navzájom.

„Keď som si po dlhšom čase opäť prečítal Exupéryho dielo, osvojil som si z neho niekoľko myšlienok. Nakoniec mi neostávalo iné, než ich aplikovať do života, a presne to ponúkam teraz aj vám,“ hovorí autor.

V každej kapitole knihy Ži ako Malý princ nádherne čaruje s veľavravnou múdrosťou rozprávania Antoina St. Exupéryho, a pripomína nám, ako byť neskorumpovanými rebelmi, ako zanechať svoju stopu vo svete a zbaviť sa nepotrebného a prijať samotu. Ponúka nám aj pútavý návod, ako bez ohľadu na vek znovuobjaviť to najdôležitejšie, a svoje myšlienky strieda s originálnymi ilustráciami, najznámejšími citátmi a radami, ako zúročiť Exupéryho filozofie na pozadí rastúcich a zložitých nárokov moderného života.

Viete napríklad, ako sa oslobodiť od reality?
Skúste to ako Malý princ.
V detstve to boli svety, ktoré sa riadili našimi prianiami a pravidlami. Pravidlá sa často menili na základe potrieb príbehu rastúceho pred našimi očami. Sila našej predstavivosti nepoznala obmedzenia, nepodriaďovala sa zákazom a všetko bolo pre ňu možné len preto, že pravidlá týchto svetov sme diktovali my. V detstve sme všetci poznali pocit tejto sily.

V dospelosti sme zabudli na svoje sny, túžby a žijeme len v realite. Bojíme sa zasnívať, aby nám čosi neušlo, aby sme niečo nezmeškali. Alebo nevyzerali čudne. Nebojte sa oslobodiť od reality, radí Malý princ. Vezmite si na chvíľu krídla a vzlietnite, snívajte...

Ži ako Malý princ. Kniha plná myšlienok do tohto sveta... Ži ako Malý princ. Kniha plná myšlienok do tohto sveta...