Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Zhoríme je príbeh o sile ľudskej vytrvalosti a snahe nezhorieť

Autor Adam Kováčik, známy pod instagramovým účtom @nerealista, si získal priazeň už svojím prvým románom Dezilúzia a teraz sa prihovoril svojím fanúšikom novinkou Zhoríme.

Spáliš sa aj stokrát, ale nikdy sám sebe nesmieš dovoliť, aby si vyhorel.

Zhoríme je príbeh o sile ľudskej vytrvalosti a snahe nezhorieť Príbeh bývalého trestanca Reného, ktorý si po dobe vo väzení hľadá prácu je pútavým čítaním pre každého, kto sa knihy chytí. Reného kroky čitateľa zavedú do nevestinca jeho najlepšieho kamaráta Marcela, kde spoznáva krásnu Dany. Lenže čo sa stane, keď sa René zas a znova vydá na zlé chodníčky? Čo musí spraviť pre to, aby sa jeho život aspoň trocha vrátil do normálnych koľají? A podarí sa mu to vôbec?

Adam Kováčik zvláda napínavé príbehy naozaj na jednotku. Práve tento aspekt robí knihu dynamickou a núti čitateľa prevracať strany za stranou.
Zhoríme obsahuje veľa myšlienok a citátov, ktoré autor do knihy zahrnul. Práve tie označujú všetky kapitoly v románe a robia príbeh originálnym a čitatelia sa aj po zavretí knihy nad príbehom zamyslia.  

Začítajte sa do ukážky knihy Zhoríme:
„Nikdy by som sa neodvážil súdiť ťa. Veci sa v živote stávajú. Naozaj si nechceš
dopriať kúsok skutočného šťastia? Ešte k tomu s niekým, kto je rovnaký ako ty? Sme stratení, a čo?“ Dany mi pozrela do očí a prvý raz za ten čas, čo ju poznám, som v nich uvidel nejaký cit. Bol v nich drobný náznak vlhkosti. Doslova som v tej chvíli pocítil, ako tá bariéra strachu pomaly praská, trúsi sa a rozpadá. Bol som tam pre ňu. Konečne ma jediný raz v živote celá moja podstata nútila niečo nepokaziť.“
 

Súťažná otázka:

Ako sa volá hlavná ženská postava v knihe Zhoríme?

Hlavná postava sa volá: Dany

Knihu vyhráva Petra Tomaškovičová z Tlmáč a Martina Lomnická (poprosíme o poštovú adresu)

Srdečne blahoželáme!

Zhoríme je príbeh o sile ľudskej vytrvalosti a snahe nezhorieť