Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Tajomný závoj. Nové krimi od Dominika Dána

Tajomný závoj. Nové krimi od Dominika DánaJe tu nový Dominik Dán, už 34.detektívka a jeho fanúšikovia majú čo čítať...teda aspoň pár dní :)
Príbeh knihy Tajomný závoj sa odohráva v roku 1993. Je krátko po revolúcii a niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe.

Dnes nemali šťastie, vrah sa činil, nešetril ani ich, ani ju - mladú pouličnú prostitútku dopichal, podrezal a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Ale bola naozaj podrezaná? Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Zahráva sa s nimi? Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky.

Veľa času nemajú, zvlášť ak im hneď na začiatku vyšetrovania svojským spôsobom skríži cestu starý známy - hudobný skladateľ. Spácha samovraždu. Za jeden deň dva prípady spojené zvláštnou niťou, nezvyčajnými stopami. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom? Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Alfréd Swan:

 

 

 

Tajomný závoj je 34. detektívka Dominika Dána...a autor akoby opäť nabral vietor do plachiet. Dva zaujímavé prípady, skvelé hlášky mordparty, ktoré vyvažujú vážnejšie pasáže a dokážu pobaviť. Je tu aj viac osobného života, rodiny v pozadí, čím získava príbeh na ešte väčšej ľudskosti.
V tlačenej a elektronickej podobe už prekročil hranicu 1,5 milióna. Spolu s klasickou knihou už tradične vychádza aj limitovaná edícia vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertli Danglárom.

Dominik Dán

Zaoberal sa vyšetrovaním zločinov viac ako tridsaťpäť rokov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Všetky jeho predchádzajúce knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film. Knihy vychádzajú aj v českom a poľskom preklade.

Tajomný závoj. Nové krimi od Dominika Dána