Rôznosť je bezva!

Nadrchal, David
Různost je bezva!

16 typov osobnosti
Práve v rukách držíte text, ktorý sa hemží čtvorpísmenkovými skratkami ako ENFJ, INTP či ISTJ. Každá z nich predstavuje jeden zo 16 typov osobnosti rozlišovaných typológiou MBTI.
Aj napriek nepopierateľnej jedinečnosti každého tvora majú nositelia jednotlivých typov veľmi podobný prístup k práci, spôsob komunikácie, životné hodnoty i proces dozrievania.
Kniha Různost je bezva sprevádza čitateľa jednotlivými oblasťami ľudského života, v ktorých sú medzi nositeľmi rôznych typov zvlášť veľké rozdiely – v medziľudských vzťahoch, komunikáciou, prácou a vývojom osobnosti v priebehu života. Sprievodcom na tejto ceste za lepším porozumením sebe aj svojim blížnym je jednak starostlivo preberaná teória zahrňujúca dynamiku osobnostného typu a problematiku temperamentov, ako aj mnohé príklady prejavov osobnostného typu z praxe. A aj keď dielo ponúka možnosť hlbšieho pochopenia celej typológie, je písané tak, aby ho mohol čítať i človek, ktorý sa s MBTI doposiaľ nikdy nestretol.
David Jan Nadrchal, študent Gymnázia Jana Keplera v Prahe, vedúci skautov a mládeže ČCE. Má päť mladších súrodencov. Svoju knihu o MBTI začal písať ako pätnásťročný.
brož., 208 str., 329 Kč

vydalo vydavateľstvo PORTÁL

K téme doporučujeme tiež: Nevěřte tvořivým, Jenom já jsem letadlo, Rozhodování a intuice

Rôznosť je bezva!