Klasický príbeh v novom šate. Mytologická Ariadna

Ariadna bola krétska princezná, ale jej cesta za šťastím sa z vôle bohov skončila na ostrove Naxos...
Nový príbeh Ariadna je strhujúci príbeh o láske a strate. Nádherne vyrozprávaný príbeh ženy, ktorá trpí osudom väčšiny žien, čo prežívajú útrapy s egoistickými mužmi.

Klasický príbeh v novom šate. Mytologická AriadnaPrincezné Ariadna a Faidra, dcéry obávaného krétskeho kráľa Minoa, vyrastajú v paláci rovno nad tajuplným labyrintom, odkiaľ sa ozýva dupot a hrôzostrašný rev uväzneného Minotaura – netvora s ľudským telom a býčou hlavou. Krvilačný tvor, ktorý sa každý rok domáha ľudských obetí, je najväčšou potupou kráľa Minoa, pretože sa zrodil zo spojenia jeho manželky Pasifae a bieleho býka. Minos povolá na svoj kráľovský dvor slávneho sochára a vynálezcu Daidala a prikáže mu postaviť podzemné bludisko, kam uvrhne hrôzostrašnú príšeru.

Keď sa na Kréte zjaví aténsky princ Teseus, ktorý má byť so svojimi druhmi obetovaný Minotaurovi, mladučká Ariadna sa doňho na prvý pohľad zaľúbi a rozhodne sa ho zachrániť. Ak mu však pomôže zabiť netvora, zradí svoju rodinu a vo svete ovládanom vrtkavými bohmi môže za podobnú trúfalosť draho zaplatiť.

Ariadna už počula veľa príbehov o odvážnych ženách, ktoré pomohli milovaným mužom vykonať hrdinské skutky a neskôr za to pykali. Je však odhodlaná vziať svoj osud do vlastných rúk, i keď netuší, aké následky bude mať jej rozhodnutie. Dočká sa šťastného konca po boku statočného hrdinu? Alebo sa stane obeťou milencovej bezohľadnej ctižiadosti?

 „Spisovateľka vdýchla nový život zabudnutým ženským postavám gréckej mytológie. Jej román je nesmierne pútavý a plný vášne,“ napísala Katie Lowe, autorka románu The Furies.

Ariadna je naozaj podmanivý príbeh o náladových bohoch, mladých sestrách, krvilačnom netvorovi...a láske. Vášni. Slobode. Odvahe a sile.

Len bohovia vedia, s koľkými ženami ma Teseus podviedol na svojich výpravách, no ak sa dozvie, že som sa odvážila čo len pomyslieť na iného muža – a k tomu na jeho vlastného syna… Zaplaví ma hrôza. Pred očami sa mi zatmie, podlomia sa mi kolená a chytím sa drsnej steny, aby som nespadla.
Musím ho zastaviť.

Klasický príbeh v novom šate. Mytologická Ariadna