John Strelecky a jeho Návrat do Kaviarne na konci sveta

Niektoré príbehy vás zaujmú, ale tiež pomôžu zamyslieť sa nad sebou. Nad svojím terajším životom, správaním, nad ľuďmi naokolo, ktorí vás ovplyvňujú. A ktorí výraznou mierou prispievajú k tomu, aký príjemný a šťastný život žijete.
Novinka Návrat do kaviarne na konci sveta vás presvedčí, že váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ale že sa všetko deje z nejakého dôvodu.

Váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ste tu z akéhosi dôvodu, inak by ste tu neboli. A aj keď sa občas zdá, že ste beznádejne stratení a nikdy sa z toho nedostanete, vždy sa nájde pomoc.
„Touto knihou Strelecky položil prst na pulz sveta,“ napísali USA Today.

John Strelecky a jeho Návrat do Kaviarne na konci svetaVšetko sa to začalo pred desiatimi rokmi, keď manažér John zablúdil do Kaviarne na konci sveta. Zišiel z cesty a chcel si len vypiť kávu. V útulnej kaviarničke našiel na jedálnom lístku tri nezvyčajné otázky:
Prečo si tu?
Bojíš sa smrti?
Vedieš naplnený život?

A tieto otázky mu načisto zmenili život.

V rozhovore s majiteľmi kaviarne si uvedomil hodnotu života a začal ho naplno vychutnávať. Čas si rozdelil medzi prácu a cestovanie, o ktorom roky sníval. Teraz rok pracuje a rok cestuje. Kedysi bol vystresovaným manažérom, ale dnes vedie šťastný a vyrovnaný život...

Návrat do Kaviarne na konci sveta – presne ako prvá kniha Kaviareň na konci sveta – vás do ničoho nenúti, nevnucuje vám čosi, len vás pozýva na prechádzku, ktorá vám môže veľa odovzdať. Autor knihy John Strelecky má na konte viaceré motivačné knihy, workshopy a prednášky, ktoré pomáhajú ľuďom zistiť, kto vlastne sú a čo chcú v živote dosiahnuť.
V Nemecku, Holandsku, Francúzsku a vo Švajčiarsku založil klub John Strelecky & Friends, ktorý ponúka tréningy a koučing hľadania zmyslu života.

Milan Buno, knižný publicista