Dva svety

Nevšedná kniha s myšlienkou a rýchlym spádom. Aj takto sa dá opísať najnovšia kniha DVA SVETY od autorky Beatrix Zaťkovej, ktorá prišla s niečím úplne iným. Tento príbeh z hlavy len tak ľahko nevyženiete.

Dva svetySvet neďalekej budúcnosti, vyspelá technika, umelá inteligencia, ľudské odcudzenie a uprostred toho mladá policajtka Líza. Jej milovaný manžel náhle z nepochopiteľných príčin upadol do kómy spolu s miliónom ďalších ľudí - v jedno ráno, v jednu minútu a sekundu ju bez varovania opustil.

Dva roky samoty a beznádeje preruší stretnutie s Alexom, ktorého postretol v to nešťastné ráno rovnaký osud. Nie je nikto, kto by mohol lepšie pochopiť hĺbku Lízinho smútku a prázdnoty ako on. Líza rozohráva riskantnú hru, ktorej nitky vedú do najvyšších kruhov, a ona sa ocitá v nebezpečenstve.

Svet budúcnosti postavený na umelej inteligencii a moderných technológiách nám pripravuje pasce plné samoty a blúdenia. Čo ak sa všetko opäť zmení, Koho Líza a Alex vlastne milujú? Podarí sa im zachrániť si životy?

Román Dva svety je záhadný, plný zvratov, akcie a nečakaných rozuzlení.

Začítajte sa do novinky Dva Svety od talentovanej Nitranky Beatrix Zaťkovej:

Ľudia sa stretávali minimálne. Veď načo aj? Pohodlie domova im poskytovalo všetko potrebné – od učenia, práce, nákupov, ktoré k nim dopravovali ekologicky a zároveň ekonomicky, až po šport a zábavu. Ak sa rozhodli socializovať, poslúžil im online videohovor – bol príjemný, neinfekčný a nezaťažoval planétu presunom zúčastnených. Elektrické ekobusy sa hojne využívali, no vzhľadom na stále sa znižujúci počet obyvateľov planéty – poloprázdne. Ten, v ktorom sa viezli, bol jeden z najnovších a najmodernejších, pretože na svoju činnosť nepotreboval vodiča. Leo sedel pri okne. Prstom na sklo vyťukal pár informácií a v okamihu už sledoval na okennej tabuli najnovší videoklip svojej obľúbenej virtuálnej kapely. Líza tupo civela pred seba. Nevšímala si hustý les, ktorý sa mihal za oknom, ani srny a jelene pasúce sa v diaľke. Sústredila sa na svoj stav. Bolesť hlavy bola slabšia, depresia bez zmeny, koncentrácia sa mierne zvýšila. Zistila to pomocou mobilného zariadenia, ktoré bolo perfektne prepojené s jej telom aj mysľou. Zodvihla pohľad od prístroja a začala kontrolovať, či má oblečené nohavice, či nevybehla len v podprsenke a či má obe topánky rovnaké. S úľavou usúdila, že je všetko v poriadku, aj keď celkom istá si nebola. Rozhodla sa netrápiť. Napokon, veď na to má Lea – nikdy by ju nepustil do sveta neupravenú. A tak si začala prezerať ľudí v ekobuse. Premýšľala nad tým, či aj oni majú podobné problémy a koho z nich postihlo rovnaké nešťastie ako jej malú rodinu.

Súťažná otázka:

 Aké povolanie má hlavná hrdinka Líza?

Správne odpovede posielajte do 30. novembra 2021 na adresu sutaz@dennikrelax.sk heslo MOTÝĽ. Knihou odmeníme 2 výhercov.

Dva svety