Chcete pre svojich psíkov to najlepšie?

Cvičiteľ Brandon McMillan vám ukáže, ako môžete hravým spôsobom zvládnuť výchovu svojho chlpáča a naučiť ho základné povely. A najlepšie na tom je to, že vám to nemusí trvať nezmyselne dlho. Iba 7 dní!

Je jedno, či máte čistokrvného rozmaznanca alebo nezbedného kríženca, táto kniha je vhodná pre všetkých psov, ktorí si zaslúžia viac a môžu so svojimi majiteľmi plnohodnotne spolupracovať.

Kniha Ako vychovať šťastného psa zahŕňa jednoduché kroky, obrázkové príklady, overené triky a dojímavé príbehy o autorových obľúbených študentoch, pričom nevynecháva ani tie najkurióznejšie prípady a najnáročnejšie stretnutia.
Brandon McMillan verí, že pomôcť možno všetkým psom. Vľúdne, podnetné a účinné metódy, ktoré ponúka, urobia zázraky aj s tými najproblémovejšími havkáčmi.

Pomôžte sebe aj svojím domácim miláčikom a zjednodušte si život.

Začítajte sa do zábavnej príručky Ako vychovať šťastného psa:

ČÍM SA VÁŠ PES LÍŠI?

Najprv sa zamerajme na rôzne premenné. Ak sa chcete stať sebavedomým a úspešným cvičiteľom, tieto atribúty svojho psa musíte pri výcviku zohľadňovať. Pre svoje potreby si definujeme štyri premenné vášho psa: plemeno, vek, životné skúsenosti a osobnosť. Vášho miláčika výcvik formuje, preto je vaša úloha nesmierne dôležitá. Niektoré základné princípy síce platia na všetky psy, no ak budete vedieť, čím sa váš pes líši od ostatných, ľahšie si vyberiete spôsob, ako pristupovať k výcviku. Prejdime si teda jednotlivé premenné.

Chcete pre svojich psíkov to najlepšie?

Prvá premenná: plemeno

Plemeno do veľkej miery ovplyvňuje vzhľad, temperament, inteligenciu, energickosť a zdravie vášho psa. Jednoducho povedané, sú to „vrodené“ atribúty, ktorými sa váš pes líši od ostatných. Pamätajte však, že v prípade psov slovo vrodený nemusí nevyhnutne zapadať do rámca prirodzeného evolučného vývoja. Ide o výsledok manipulácie psej DNA, pretože ľudia chceli pomocou kríženia vytvoriť lepšie psy. Pojem lepší však závisí od jednotlivého chovateľa. Niektorí túžia po väčších, hrozivých strážnych psoch; iní uprednostňujú tichých a lojálnych spoločníkov. Mnohí vyhľadávajú plemená, ktoré dokážu prenasledovať zajace, potkany či divú zver, zatiaľ čo druhí túžia po plemene na zaháňanie kráv, oviec, či dokonca rýb.

Neviem, po akom psovi túžite, no ja nepotrebujem, aby ten môj dokázal uvedené veci. Nemusí naháňať, hrabať, zaháňať ani bojovať. Rovnako ako väčšina súčasných majiteľov psov chcem, aby bol mojím dobrým spoločníkom a aby sme vďaka výcviku spoločne nažívali v harmónii.

Súťažná otázka: Koľko dní trvá, podľa autora, výcvik psov?

Správne odpovede posielajte do 26. júla 2020 na adresu sutaz@dennikrelax.sk heslo MOTÝĽ

Správna odpoveď: Výcvik trvá iba 7 dní.

Knihu vyhráva: Veronika Herdová zo Slepčian

Srdečne blahoželáme!