Alica Bartková : Piková sedma

Alica Bartková svojím nezvyčajným štýlom a rozprávačským talentom vyvoláva nadšenie čitateľov, nech už spracováva akýkoľvek príbeh. Tentoraz sa rozhodla pre detektívnu zápletku, v ktorej sa sústreďuje na pohnútky vraha. Jeho detstvo v náručí mladšieho brata – bol mu otcom i matkou – náhle preruší nezmyselná smrť… Aj sám bez brata si vybuduje kariéru a slušné postavenie, ale smrteľná choroba ho privedie späť do rodného mesta, aby dokončil to, čo si zaumienil kedysi dávno.

Prichádza k nezmyselným vraždám, ktoré však nejako navzájom súvisia – pri zavraždených zanechá páchateľ pikovú sedmu. Prípadu sa ujíma detektív Jablonský, ktorému spočiatku unikajú súvislosti, ale pátraním v minulosti obetí tuší, že ich kedysi spájala tupá neonacistická ideológia… zaujímavý prípad so zaujímavou modernou zápletkou, typickou pre Slovensko s rómskou menšinou...

Autorka napísala výbornú detektívku, v ktorej sa prelína viacero pohľadov – vraha, detektíva a jeho syna – ktoré vyskadajú obraz dnešného moderného sveta v jeho protirečeniach, ktoré Bartková nervne aj príťažlivo vykresľuje.

Súťažná otázka: Alica Bartková je autorkou románov

A: Kniha nepokoja, Prípad sabotér, Návrat
B: Veľká vlna, Do pekla a späť, Šťastné konce
C: Kniha nepokoja, Návrat, Veľká vlna
 
Správna odpoveď: C: Kniha nepokoja, Návrat, Veľká vlna
 
Knihu vyhráva: Alžbeta Remencová z Rajeckých Teplíc a Daniel Koch z Moravian
 
Srdečne blahoželáme!

 

Alica Bartková : Piková sedma