6 tipov na knihy, ktoré vám pomôžu žiť zdravší, šťastnejší a naplnenejší život

Často nedokážeme ovplyvniť udalosti odohrávajúce sa v našich životoch, avšak môžeme zmeniť svoj postoj. Už starí mudrci vedeli, že skutočné šťastie je ukryté v ľudskom srdci a nie vo vonkajších okolnostiach. Či to dokážeme, alebo nie, je len na nás a na skutočnosti, čo chceme pre to urobiť.

Ak túžite po zmene a neviete, ako ju naštartovať, prvým vhodným nasmerovaním môže byť kniha. Vybrali sme pre vás 6 takých, ktoré vám pomôžu vnútorne rásť a podporiť zdravie, pretože bez pevného zdravia nikdy nemôžeme byť šťastní. Ktoré knihy zmenia váš život k lepšiemu?  

1. Janette Šimková, Knižka, s ktorou sa dá žiť

Životná koučka s úžasnou charizmou a úsmevom na tvári pre vás napísala Knižku, s ktorou sa dá žiť. Nájdete v nej krátke zamyslenia, ktoré sú doplnené prekrásnymi ilustráciami. Autorka sa v knihe venuje viacerým oblastiam, ako napríklad sebaúcte či duševným „zlomeninám“.

2. Martin Jelínek, Kupme si zdraví

Martin Jelínek patrí medzi známych českých odborníkov na výživu. Zároveň pôsobí ako lektor a je autorom viacerých kníh. Jednou z nich je kniha Kupme si zdraví. Odporúča ju všetkým tým, ktorým nie je ľahostajné vlastné zdravie, pretože to si za peniaze kúpiť nemôžeme. Naopak, Jelínek je toho názoru, že mnohé skutočnosti uvedené v tejto knihe sa nebudú páčiť farmaceutickým firmám, potravinovým spoločnostiam a ani niektorým lekárom.

3. Maroš Molnár, Lucia Pastierová Čarná, Gauč alebo šťastie

Maroša Molnára vám predstavovať nemusíme, nakoľko patrí k úspešným slovenským trénerom. Aktuálne ho môžete vidieť v relácii Extrémne premeny, ktorú vysiela televízia Markíza. Okrem návodov na stravovanie a cvičenie v knižke nájdete aj informácie z Marošovho života.

4. Eckhart Tolle, Sila prítomného okamihu

Vieme to všetci, no aj tak sa nám to veľakrát nedarí. Šťastie je ukryté v prítomnosti. Ak sa chcete naučiť žiť tu a teraz, prestať sa v mysli túlať v minulosti a budúcnosti, táto knižka je pre vás skvelou voľbou.

5. Miroslav Zaťko, Je ľahké spraviť zvislú čiarku

Jednoducho písaná knižka, ktorej autorom je kouč pozitívneho myslenia. Nájdete v nej základné informácie s návodmi, ako urobiť z mínusu plus, teda ako začať s pozitívnym myslením.

6. Robin Sharma, Mních, ktorý predal svoje Ferrari

Knižka, ktorá je svetovým bestsellerom. Napriek tomu, že ju niektorí označili za lacný gíč, bola vydaná v 46 jazykoch vo viac ako 40 krajinách sveta. V knižke nájdete príbeh o právnikovi, ktorý je popretkávaný radami a návodmi, ako získať vnútorný pokoj a žiť naplnený život.

Mirka 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/%C4%8D%C3%ADtanie-diev%C4%8Da-s%C3%A1m-zelen%C3%A1-pr%C3%ADroda-2798775/