25 tipov na výlety pre rodiny s deťmi

Máme pre vás tipy na výlety, milí rodičia. Už vyšla Bratislava pre deti, potom Tatry pre deti a teraz je tu tretia kniha edície Bratislava a okolie pre deti. Autori naďalej mapujú najkrajšie trasy a lokality na Slovensku z pohľadu detí a ponúkajú konkrétne trasy, ako spoznávať Slovensko pešo, na bicykli, autom či pohľadom z výšky.

Bratislava a okolie pre deti ponúka 25 najkrajších výletov pre deti v Bratislave a jej bezprostrednom okolí. Tak napríklad:

  •      ZOO, Botanická záhrada či za mamutmi do múzea SNM
  •      Za rímskymi vojakmi ku Gerulate
  •      K bunkru a Dunaju do Dunajských luhov
  •      K tajomnej zrúcanine na Biely Kameň
  •      Za zvieratkami a hrami na Farmu pod Gaštanom
  •      Na vežu a k Čertovým zubom k rozhľadni Kukla
  •      Za koníkmi a studňou k Rozálke

25 tipov na výlety pre rodiny s deťmi

Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi. Doplnkom knihy je aj maľovaná mapa Bratislavy a jej okolia s naznačenými výletmi.

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková zmapovala v knihe 25 trás, ktoré sa ocitli v prvej publikácii Bratislava pre deti, ako aj ďalších 25 výletných lokalít v Bratislave a okolí. Kniha Bratislava a okolie pre deti zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom spracováva jednotlivé miesta a atrakcie mesta vhodné na detské aktivity z pohľadu turistiky, bicyklovania, prehĺbenia vedomostí, hier a oddychu. Predstavuje detskému čitateľovi a jeho rodičom zaujímavé zákutia Bratislavy a okolia vhodné na návštevu a trávenie voľného času a zároveň prehlbuje poznanie o javoch a skutočnostiach, ktoré tvoria súčasť mesta a života jeho obyvateľov.
Súčasťou knihy je aj množstvo praktických informácií a rád potrebných pri plánovaní týchto výletov. Hoci takmer na každé miesto sa dnes už dostaneme autom, autori odporúčajú predovšetkým pešie či cyklistické výletné trasy.

Milan Buno, knižný publicista