Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Zlepšite si svoj pohľad na svet kvalitnými okuliarmi

Niekto nosí dioptrické okuliare už od detstva, inému sa zasa začne zhoršovať zrak pribúdaním rokov. Hoci je to veľmi individuálne, väčšinou však dospejeme do bodu, kedy sa noseniu dioptrií nevyhneme. Je pravdou, že v detskom veku rozhodujú o okuliaroch naši rodičia, v dospelosti si ich vyberáme sami. Na trhu existuje množstvo dioptrických okuliarov rôznych značiek, prevedení, tvarov, modelov, materiálu. Dôležité je, aby splnili svoj účel a zároveň sa hodili k našej tvári a boli sme v nich štýloví.

Elegancia, štýl a v prvom rade pomocníci nášho zraku

Či už vekom, alebo nejakou dedičnou predispozíciou, ale niekedy jednoducho začneme vidieť horšie, buď do diaľky, alebo pri čítaní textu. Určite by sme nemali tento jav zanedbať alebo čakať, že sa nám zrak zlepší sám od seba. Čím skôr svojim očiam pomôžeme a poskytneme úľavu, tým lepšie. Budeme si tak šetriť zrak a naše oči sa nebudú toľko namáhať či už pri pozeraní, alebo čítaní. Samozrejme, to už nám povie odborník, očný lekár na vyšetrení alebo optik, ktorý nám zmeria zrak.

Potom príde na rad výber vhodných dioptrických okuliarov, ktorý ovplyvňuje viacero faktorov. Pravdepodobne tým najdôležitejším je, aby sa rámy okuliarov hodili k tvaru našej tváre a aby sme sa s nimi cítili príjemne. Existuje viacero svetových výrobcov dioptrických okuliarov a ak si potrpíte na značku, tak by pre vás dobrým tipom mohli byť štýlové polaroid okuliare, ktoré sú na trhu povestné svojou kvalitou.

Ako vybrať tie pravé

Kto nosí dioptrické okuliare, vie veľmi dobre, že niekedy sa v tom množstve modelov, značiek, rámov, farieb úplne strácame a sme z toho takpovediac zmätení. Všetko má však svoje riešenie, ak vieme ako na to!

V prvom rade si vyberajme dioptrické okuliare podľa toho, či pristanú našej tvári. Každý človek má iný tvar tváre a na tomto základe by sme mali stavať. Platí to v prípade detí aj dospelých. Ak ste majiteľom oválnej tváre, budú sa vám prakticky hodiť všetky typy rámov, okrúhla tvár si zasa pýta hranatejšie a širšie rámy. Ak máte hranatú tvár, pokojne môžete siahnuť po okuliaroch s užším rámom a s miernym zaoblením. Ak by ste si aj napriek tomu neboli istí, ktoré okuliare vám najlepšie pristanú, môžete poprosiť o radu odborníkov v optike, ktorí vám ochotne poradia s vaším výberom.

Zdroj obrázku: LightFieldStudios / Shutterstock.com