Vybehnite v ústrety vysnívanej postave

Hovorí sa, že už pár minút aktívneho pohybu denne nás dokáže priviesť na cestu za vysnívanou postavou a zdravším životným štýlom. A aj keď nezastupiteľnú rolu v tom celom zohráva hlavne strava, na pravidelný pohyb by sme rozhodne nemali zabúdať. Vôbec pritom nemusíte nakúpiť množstvo činiek a rôzneho športového náradia. Začať môžete prechádzkou či krátkym behom, vďaka ktorému sa už po pár dňoch budete cítiť nielen fit, ale aj oveľa viac sústredená.

Sedavá práca v kancelárii dá našej postave poriadne zabrať. O to horšie sa cítime počas slnečných, letných dní, ktorých teplotné hodnoty siahajú aj cez 30°C. Máme pocit, že sa na nás kilá lepia ešte aj z čistej vody a okrem toho sa cítime poriadne unavene a nesústredene. Najlepšie, čo v takomto prípade môžeme urobiť, je venovať si aspoň na pár minút denne aktívny pohyb, ktorým dostaneme do formy nielen naše telo, ale aj našu myseľ. Ako sa však odhodlať a premôcť natoľko, aby sme si na polhodinku vybehli kamsi na kopec za mesto?

1. Namotivujte sa vidinou lepšieho zajtrajška

Dnes sa vám síce nechce pohnúť ani prstom, ale skúste si predstaviť, ako skvele sa budete cítiť zajtra, ak sa dnes pôjdete aspoň na chvíľku prebehnúť? Únava bude citeľne menšia a vaša kreativita a sústredenosť budú odrazu pracovať tak, ako by ste si v priebehu predchádzajúcich dní mohli len priať. S takouto formou vaše každodenné pracovné povinnosti stihnete urobiť v predstihu a ktovie – možno budete môcť odísť z práce skôr.

Vybehnite v ústrety vysnívanej postave

2. Zjemníte vaše krivky

Okrem pozitívnej nálady vás nepochybne poteší aj úbytok z vašej váhy. Pri striedmom pohybe zrejme nezhodíte veľa, ale úprimne – každé zhodené kilo poteší, no nie? Pravidelný pohyb teda prospeje aj vašej ženskej stránke a ktovie – možno na seba po dlhom čase konečne navlečiete aj obľúbené džínsy, ktoré ste odložili medzi veci, ktoré už neoblečiete.

3. Urobte si radosť športovým oblečením

Buďme úprimné – ktorú ženu nepoteší nové oblečenie? Na aktívny pohyb sa síce šaty nehodia, ale prečo si neurobiť radosť príťažlivými športovými podprsenkami či štýlovými legínami? Verte, že chvíle, kedy sa k pohybu budete musieť premáhať, budú s novým a pohodlhným oblečením, v ktorom vyzeráte ešte aj štýlovo, určite príjemnejšie.

4. Na úvod to neprežeňte

Hovorí sa, že pomaly zájdete ďalej, a to platí aj v prípade aktívneho pohybu. Nesnažte sa prekonať svoje sily hneď na úvod, namiesto toho buďte trpezlivá. Ak je pre vás polhodina behu veľa, kľudne ju vyplňte prechádzkou a až postupne pridávajte na intenzite. A ak myslíte, že by vám strohé a demotivujúce pohľady okoloidúcich nepadli práve vhod, kľudne tomu prispôsobte aj vaše oblečenie. Zvoľte variant, ktorý pôsobí skôr ležérne než vyslovene športovo, vďaka čomu budete pôsobiť nenápadne a počas vášho aktívneho pohybu vás nebude nič demotivovať.
 


 
Autor fotografie:kik