Valček na tvár: aké sú jeho benefity a ako ho použiť?

Masírovanie tváre so sebou prináša množstvo benefitov. Prečo sa oplatí dopriať každý deň 5-minútovú masáž pokožke práve s valčekom na tvár?

Masírovanie pokožky kameňmi s chladivými účinkami nie je žiadnou novinkou. Táto technika sa používala už tisíce rokov dozadu v starovekej Číne. Hlavnou výhodou masáže tváre je zlepšenie jej celkovej štruktúry a tónu. Avšak benefitov je oveľa viac, ako napríklad zlepšenie prietoku krvi a lymfatického toku, zníženie opuchov a zápalu, upokojenie pokožky, zlepšenie nálady a aj zníženie stresu.

Aký valček si vybrať?

Masážne valčeky na tvár sa vyrábajú s viacerými kameňmi, v rozličných farbách i veľkostiach. Najčastejšie sa môžete stretnúť s chladivým jadeitom, ktorý si zachováva chladivý efekt aj po niekoľkých minútach masírovania. Ametyst napomáha okysličeniu pokožky a odstráneniu odumretých kožných buniek. Ruženín zlepšuje prietok krvi, vstrebávanie sér či krémov.

Ak dúfate, že vám masážny valček pomôže zoštíhliť tvár alebo vyliečiť kožné problémy, zrejme pocítite sklamanie. Aj keď nie je to úplne vylúčené v dôsledku placebo efektu.

Pri výbere masážneho valčeka dbajte na to, aby boli vyrobené z prírodných kameňov, pretože inými materiálmi nedosiahnete očakávaný efekt, skôr naopak. Polyméry či syntetická farbivá na lacných valčekoch pokožke uškodia. Aj v tomto prípade platí, že sa oplatí investovať do naozaj kvalitného masážneho valčeka na tvár.

Tipy na použitie masážneho valčeka

Skôr, ako sa pustíte do čistenia pleti, dajte si valček do chladničky. Tým zabezpečíte, že kameň bude naozaj chladný. Po dôkladnom vyčistení pleti naneste krém, sérum alebo olej, ktoré používate na výživu a hydratáciu pokožky. Potom sa pustite do masáže. Je dôležité, aby ste masáž vykonávali zo stredu tváre. Vyhnite sa pohybom smerom tam a späť, pretože to prietok krvi nepodporí.

Podľa odborníkov je potrebné venovať sa masáži tváre 5 minút každý, alebo každý druhý deň. Masáž dlhšia ako 10 minút sa neodporúča, pretože neprináša výraznejšie lepší efekt. Po použití valček vyčistite, napríklad prostriedkom na báze alkoholu, aby ste si pri ďalšom čistení nenaniesli na pokožku baktérie.
Mirka

 
Autor fotografie:https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/starostlivost-o-plet-tvarovy-cistota-priezracnost-6663594/