Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Urobme niečo pre krásne vlasy

Či ste muž alebo žena, či máte vlasy dlhé alebo krátke - každý považuje pekné vlasy za atraktívne a sexi.

Reklama sľubuje zázraky pri každom probléme s vlasmi prostredníctvom skvelých šampónov a vlasových kúr. Často aj nastane zlepšenie, ale iba krátkodobé. To, čo na krátky čas pomôže, môže práve z dlhodobého hľadiska uškodiť.

 1. Vyhýbajte sa prípravkom, ktoré obsahujú silikón. Silikón síce vlasy obalí a chráni, ale zároveň ich chráni aj pred všetkým, čo vlasom prospieva. Hydratácia a dôležité výživné látky sa k vlasu nedostanú, a preto sa vlasy po čase začnú lámať.

Hľadajte prostriedky na prírodnej báze (sú dostupné aj v bežnej drogérii a nemusia byť až tak drahé).

Výborná je alternatíva šampónu vyrobená doma z medu a žĺtka. Jednoducho vymiešajte žĺtok s medom a zmes naneste na vlhké vlasy, dôkladne rozotrite a nechajte pár minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite. Žĺtok vlasy odmastí a pôsobí tiež ošetrujúco. Treba však trpezlivosť, lebo zlepšenie vlasovej štruktúry vyžaduje aj niekoľko týždňov.

 2.  Skúsme porozmýšľať o nechemickej farbe na vlasy napr. Henna, ktorá nielenže vlasy spoľahlivo zafarbí, ale zároveň ošetruje.

 3. Pamätajme, že aj hrebene a kefy vlasy poškodzujú. Používajte preto drevené hrebene a kefy z prírodných štetín, nie z drátu!

 4. Dlhé rozpustené vlasy sú síce sexi, ale cez bežný deň by sme ich mali nosiť vypnuté v záujme ochrany. Vlasy sa totiž môžu poškodiť aj kabelkou, odevami atď. Aj nočné natáčanie vlasy namáha.

 5. Namiesto chemického kondicionéru používajte "kyslý oplach", ktorý vyhladí vlasovú štruktúru, a postará sa o krásny lesk. Ako na to? Jednoducho do litra vlažnej vody (nie teplej) pridajte citrónovú šťavu, alebo 3 lyžice octu.

 6. Pomoc pre suché končeky môžeme obstarať, ak do vlhkých končekov vmasírujeme pár kvapiek oleja.

 7. Podľa možnosti, čo najviac eliminujte používanie fénu, kulmy a žehličky.

 (de)
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/diev%C4%8Da-portr%C3%A9t-kr%C3%A1sa-model-o%C4%8Di-2771001/