Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Praktické tipy, ako si vybrať spoločenské šaty

Spoločenské udalosti nám mnohých chýbajú, avšak zlá epidemiologická situácia nedovoľuje usporiadávať takéto akcie. V dámskych šatníkoch by ale napriek aktuálnej situácii nemali chýbať spoločenské šaty. Mnohé ženy si síce požičiavajú takéto šaty, ale väčšinou sa oplatí skôr investovať do vlastných spoločenských šiat. Ako si ale vybrať spoločenské šaty?

Uprednostňujte krátke spoločenské šaty

Aj keď v ponuke spoločenských šiat nájdeme dlhé spoločenské šaty, odporúčame vám zamerať sa skôr na krátke spoločenské šaty. Nové krátke spoločenské šaty môžete vyberať z ponuky krátkych trblietavých šiat na ramienka, krátkych tylových šiat, krátkych šiat s čipkou a samostatnou kategóriou sú midi šaty – mini tylové šaty, či midi šaty s volánmi.
Dávno neplatí, že krátke šaty môžu mať len mladé dievčatá, ženy. Aj ženy v strednom veku si môžu dovoliť takýto typ šiat.

Idete na svadbu? Vyberte si biele šaty na svadbu

Už dávno neplatí, že na svadbe musí mať biele šaty len nevesta. Ak idete na svadbu budúci rok, môžete si pozrieť spoločenské šaty aj v kategórií bielych šiat. Biele šaty na svadbu vyniknú na opálenej pokožke v letných mesiacoch, preto ak sa chystáte na letnú svadbu, biele šaty budú ideálnou voľbou.

Pri takýchto šatách sa nebojte výraznejších detailov. Určite nepohrdnite šatami so šifónovými a áčkovými sukňami. K bielym šatám na svadbu môžete voliť farebné výrazné šperky – náušnice, ale aj náhrdelníky. Pekne vyniknú farebné Swarovski šperky.
Ak sa vám ale čisto biele šaty nepozdávajú, vyberajte také šaty, kde biela je základ a šaty majú peknú potlač ako napríklad kvety.

Farba je veľmi dôležitá

Ak si chcete vybrať pekné spoločenské šaty, farba je dôležitá. K tmavším vlasom odporúčame  napríklad tieto farby – fuchsiovú, zelenú, kráľovskú modrú, či slivkovú farbu. Svetlovlásky by mali vyberať z jemných pastelových farieb. Svetlovláskam pristane hlavne mentolová, staroružová, ale aj žltá farba.

 


Autor fotografie:Autor: kiuikson / Shutterstock.com