Jednoduchý sprievodca pre dámske roláky

Dámske roláky sú praktickým kúskom a oceníte ich najmä v chladných dňoch, počas jesene a zimy. Rolák môžeme charakterizovať ako sveter s dlhým vyhrnutým golierom. Vybrať si elegantný a zároveň pohodlný dámsky rolák nie je jednoduché. Poďme sa pozrieť, čo treba zvážiť pri jeho kúpe.

Tenké vs. hrubé dámske roláky

Pred kúpou si treba ujasniť, ako a na akú príležitosť chcete rolák nosiť. Vybrať si môžete tenké alebo hrubé roláky. Tenký dámsky rolák je perfektnou alternatívou ku košeli. Obliecť si ho môžete priamo na tielko a vynikajúco ho viete kombinovať s elegantnym sakom. Hrubší dámsky rolák vás dokáže oveľa viac zahriať. Môže slúžiť ako náhrada za sveter počas mrazivých dní. Pokiaľ potrebujete moderný a elegantný outfit, perfektnou voľbou je práve hrubý rolák a plisovaná sukňa.

Dôležitý je správny výber typu roláka

Klasický dámsky rolák nie je vhodný pre každú ženu. Rozhoduje o tom dĺžka krku. Ak má žena dlhý krk, tak v tom prípade jej naozaj tento druh oblečenia pristane. Sú však ženy, ktoré majú krátky krk a tým klasický rolák môže opticky krk skrátiť. To však neznamená, že pre tento typ žien nie je rolák určený. Hlavné je vybrať si správny typ.  Ideálnym riešením pre ženy s krátkym krkom je rolák, ktorý má kapucňu.

Výber materiálu

Výber materiálu je veľmi dôležitý. Pri kúpe treba mať na pamäti, ako je schopný daný materiál izolovať – či dostatočne zahreje aj v chladnejšom období. Okrem toho, treba si uvedomiť, že nie každý druh látky, z ktorej je rolák vyrobený, sa môže prať v práčke. Určité materiály, ako napríklad kašmír, si vyžadujú obzvlášť jemné zaobchádzanie, najmä čo sa týka prania.

Jednoduchý sprievodca pre dámske roláky

Vhodnou voľbou pre dámsky rolák sú materiály ako bavlna alebo merino vlna, ktoré keď budete potrebovať, tak jednoducho hodíte do práčky a operiete (vlnu musíte prať na jemnou cykle).

Výber farby

Na špeciálne príležitosti a udalosti je vhodné mať čierny dámsky rolák, ktorý je všestranný kúsok. Preto by sa mal nachádzať v šatníku každej modernej ženy. Viete ho zladiť s akýmkoľvek druhom oblečenia, cez nohavice, rifle, legíny a až po sukne. Pre oživenie čierneho roláka je vhodné zvoliť výrazný náhrdelník alebo dlhé náušnice.

Na bežné nosenie je vhodné zvoliť farby, ako napríklad šedá, hnedá, krémová, olivovo-zelená, horčicová alebo bordová. Všetky tieto farby viete perfektne zladiť so zimnou bundou alebo kabátom.