DENNÍK RELAX - Geniálne triky pre krásnu pleť s domácimi ingredienciami

Geniálne triky pre krásnu pleť s domácimi ingredienciami

Suroviny, ktoré máme bežne v komore, neraz účinkujú lepšie ako drahé kozmetické prípravky. Pokiaľ potrebujete dodať pokožke hydratáciu, zbaviť sa kruhov pod očami či odumretých kožných buniek, vyskúšajte niektorý z nasledujúcich tipov.

  • Vnútro banánovej šupky pre žiarivú pokožku

Potrebujete dodať svojej pokožke iskru? Doprajte jej masku, ktorú pripravíte z vnútornej časti banánovej šupky a bieleho jogurtu. Odporúčame použiť banány v bio kvalite.

  • Uhorka pre dokonalú hydratáciu

Takmer nikdy nechýba v našej komore. Z prevažnej časti sa skladá z vody, ale nechýbajú v nej ani živiny, ako napríklad vitamín C, skupiny B či betakarotén. Ako ju použiť? Uhorku stačí umyť, nakrájať na kolieska a poukladať na tvár. Pomôže aj vtedy, keď máte kruhy pod očami.

  • Olivový olej a soľ ako dokonalý píling na celé telo

Minimálne raz týždenne by sme mali pokožke dopriať píling, ktorý jej pomôže zbaviť sa odumretých kožných buniek. Skvelou voľbou je kombinácia panenského olivového oleja a himalájskej soli. Stačí ich zmiešať na pastu a krúživými pohybmi naniesť na pokožku celého tela.

  • Olivový olej, med a cukor upokoja štípajúce pery

Sú vaše pery suché  a nepríjemne štípu? Samozrejme, úľavu prinesie balzam na pery, no ak ho nemáte k dispozícii, skúste si pripraviť pastu z extra panenského olivového oleja, medu a cukru. Naneste ju na pery, nechajte niekoľko minút pôsobiť a odstráňte.

  • Unaveným očiam dajú zbohom čajové vrecúška

Pozeráte sa na seba do zrkadla a chce sa vám plakať, pretože vyzeráte, ako by ste preflámovali celú noc? Žiadnu paniku! Stačí, keď dve použité vrecúška zeleného čaju vložíte na chvíľu do chladničky a priložíte na oči. Po niekoľkých minútach nebude po únave ani chýru, ani slychu.

  • Med a vaječný bielok – bojovníci proti pigmentovým škvrnám

Vyšľahaný vaječný bielok zmiešaný s medom pomôže napríklad pri škvrnách od slnka. Masku nanášajte vždy na dokonale očistenú pleť, nechajte ju pôsobiť 30 minút a zmyte vlažnou vodou.

  • Zemiak zatočí s tmavými kruhmi pod očami

Nemáte k dispozícii uhorku? Potom siahnite po zemiaku. Nič tým nepokazíte. Práve naopak. Zemiak je spoľahlivými bojovníkom proti tmavým kruhom pod očami. Stačí odrezať dva tenké plátky zemiaka a priložiť ho na oči.

  • Kokosová voda je dokonalým hydratačným prostriedkom

Možno ju používate pri cvičení ako náhradu iontového nápoja alebo iba tak na spestrenie pitného režimu, pretože predstavuje prirodzený zdroj energie a viacerých biologicky aktívnych látok. Avšak mali by ste vedieť aj to, že je výborná i na hydratáciu pleti a to zvnútra i zvonku.

  • Harmančekový čaj na vyrážky i spáleniny od slnka

Harmančekový čaj je výborný na zlepšenie nálady, podporu trávenia a uprieť mu nemožno ani pozitívne účinky na pokožku. Ak máte na tvári vyrážky alebo potrebujete pokožku upokojiť, skúste tento tip – pripravte si silný zápar z harmančeka, po vychladnutí ho dajte do nádoby na ľad a vložte do mrazničky. Potom kocky ľadu aplikujte na postihnuté miesto. Pozor, ľad vždy dajte na nejaký podklad, napríklad vatový tampón.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/toner-ko%C5%BEa-starostlivos%C5%A5-o-ple%C5%A5-906142/