Dámske topánky ideálne pre zimné štylizácie so šatami v hlavnej úlohe

Zimné oblečenie je pomerne charakteristická kategória oblečenia: hrubšie ako po zvyšok roka, často z vlny alebo iného teplého materiálu. Dámske zimné šaty – a nielen tie – vyžadujú výber vhodnej obuvi. Ktoré modely sa oplatí vybrať, aby ste v zime vyzerali módne?

Štylizácie so šatami v zime - ako ich vytvoriť?

Zimné šaty, rovnako ako zvyšok oblečenia na túto časť roka, bývajú oveľa teplejšie. Márne budete hľadať ľahké vzdušné šaty, ktoré sa tak často objavujú v lete. To samozrejme neznamená, že v zime nemôžeme počítať so štýlovým vzhľadom – práve naopak!

Topánky pre zimnú štylizáciu so šatami: ako si ich vybrať?

Výber správnych topánok k šatám závisí od typu oblečenia, ktoré nosíme. Kratšie šaty umožňujú zvoliť si iný typ obuvi a o niečo dlhšie znamenajú v tomto smere iné požiadavky, aby ste si zabezpečili štýlový vzhľad. V prvom rade sa v zime oplatí udržiavať v teple. To znamená, že dámske kožené topánky sú lepšou voľbou ako modely zo syntetických materiálov, ktoré neposkytujú toľko tepelnej izolácie. Aké modely kožených topánok by ste mali zvážiť v najchladnejšej časti roka?

Kožené čižmy - s akými šatami?

Kožené dámske čižmy sa skvele hodia ku klasickým malým čiernym šatám, ale aj k hrubším, napríklad vlneným šatám so strihom nad kolená. Podľa toho, aký efekt chceme dosiahnuť, môžeme zvoliť topánky v odtieni šiat alebo vo farbe, ktorá s nimi kontrastuje. V prvom prípade vytvoríme dojem optického predĺženia nohy a v druhom - môžeme rátať so zaujímavým estetickým efektom, no nohy sa nám môžu zdať o niečo kratšie, vďaka čomu je táto voľba vhodná pre vyššie ženy.

Dámske členkové čižmy

Dámske členkové čižmy sú skvelou voľbou topánok k šatom v zime. Členkové čižmy vyzerajú skvele s krátkymi aj dlhými šatami: v každom prípade ponúkajú dokonalý konečný výsledok, no ak sa rozhodneme pre kratšie šaty, oplatí sa zvoliť model s miernym vyvýšením. Členkové čižmy sa vyznačujú skôr „ťažkou“ konštrukciou, a tak môžu pôsobiť nepriaznivým dojmom – malý podpätok spôsobí, že sa stanú vizuálne "ľahšie". Okrem toho – pri výbere dámskych členkových čižiem k celému outfitu sú všetky triky povolené!

Klasika: dámske čižmy

Skvelou, no aj klasickou voľbou sú aj dámske čižmy, ktoré vyzerajú skvele ku kratším aj dlhším šatám. Dámy, ktoré sú pomerne nízke by si mali dávať pozor na dĺžku do polovice lýtok, ktorá môže opticky skrátiť postavu, no okrem toho - pri výbere dokonalých kožených čižiem sa vlastne žiadne obmedzenia nekladú.

Dobre zvolená dámska kožená obuv poskytne pohodlie počas nepríjemných zimných mrazov a zároveň bude skvele vyzerať. Ak sa rozhodnete pre jeden z našich návrhov, môžete tento efekt dosiahnuť s každými šatami!

Zdroj foto: Maria Markevich / Shutterstock.com
Autor fotografie:Maria Markevich / Shutterstock.com