Ako vybrať vhodný kozmetický produkt na pokožku

Jemná, hladká a pružná pokožka je snom každej ženy. Bohužiaľ len pár z nich má to šťastie s takúto pleť aj má. Na našu pokožku vplýva množstvo faktorov, ktoré sa podpisujú pod jej vzhľad. Správnou starostlivosťou o pleť sa ale k vysnívanej pleti môžete priblížiť.

Existuje množstvo rád a návodov na to ako sa starať o pleť a pokožku. To čo ale pomôže vašej priateľke nemusí pomôcť vám.

Podľa veku

Pri výbere vhodnej kozmetiky sa zamerajte na potreby svojej pleti. Kozmetika napríklad na mastnú pleť pre 20 ročné ženy má iné zloženie ako kozmetické produkty na mastnú pleť pre 40 ročné ženy.

Pleť má v závislosti od veku rôzne problémy a aj nároky na starostlivosť. Produkty určené pre staršie ženy obsahuje viac zvlhčujúcich látok, ktoré pokožku hydratujú, vrátia jej pružnosť a elasticitu. Kozmetika na mastnú pleť pre mladšie ženy sa zas zameriava hlavne na problémy týkajúce sa mladej pleti. Ide prevažne o zníženie tvorby kožného mazu a dôkladné vyčistenie pórov. Vďaka tomu pomáha predchádzať vzniku akné či čiernych bodiek. Pokiaľ vás trápi podkožné akné je lepšie obrátiť sa na lekára a nespoliehať sa len na kozmetiku bežne dostupnú v obchodoch.

Podľa typu pleti

Ak máte suchú pleť vyberte si produkt určený na tento typ pleti, ak mastnú vyberte si kozmetiku pre mastnú pleť. Nesiahajte preto po kozmetike, ktorú vám odporúčala vaša priateľka alebo známa a vyberte si produkt určený pre váš typ pleti.
Ako vybrať vhodný kozmetický produkt na pokožku
Pokiaľ máte problém nie len s mastnou pleťou ale aj pokožkou a akné sa vám vytvára aj na chrbte či ramenách môže vám pomôcť čistiaca umývacia kocka vhodná na mastnú a aknóznu pokožku.

Podľa problémov s pokožkou

Zápaly, podráždenie pleti, exémy, začervenanie pokožky,... pokožku môže potrápiť množstvo problémov. V tomto prípade je lepšie siahnuť po naozaj účinnej kozmetike – dermokozmetike. Tento typ produktov dostanete zväčša kúpiť v lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Výhodou týchto produktov je fakt, že sa na ich výrobe podieľali kožní lekári, dermatológovia, vedci a farmaceuti. Vďaka tomu je dermokozmetika účinnejšia než bežná kozmetika v drogériách. Pri výbere vhodnej dermokozmetiky sa poraďte s lekárnikom, ktorý vám môže na váš problém odporučiť najlepší produkt.