Ako si skrátiť ofinu – jednoduché tipy na doma!

Ach, tie vlasy! Často nás potrápia viac, než by sme očakávali. Nastávajúce zimné obdobie im taktiež na kráse nepridá. Budeme im musieť poskytnúť dostatočnú výživu, regeneráciu a hĺbkovo hydratovať. Okrem toho bez ohľadu na ročné obdobie vlasy rastú a vy ich nestíhate podstrihávať? Veľkou výzvou je skrátenie ofiny, a to bez pomoci profesionálov!

Ako postupovať s nožnicami v ruke, aby ste sa nemuseli skrývať alebo s čiapkou na hlave chodiť ešte aj spávať? Určite to zvládnete, len si musíte vytvoriť maximálne komfortné podmienky, miestnosť vhodne osvetliť, vlasy , ktoré netvoria ofinu, si pevne zviažte. Nebudú vám prekážať vo výhľade, ani v dosahu na vlasy z ofiny.

Dôležité je, aby ste si zaobstarali nožnice na vlasy (nie na papier a bežné strihanie v domácnosti), pričom vlasy strihajte za sucha, nežehlite ich predtým ani príliš nenamáčajte. Ak už máte v strihaní ofiny akú-takú prax, môžete ju jemne pokropiť.

Mokré vlasy nie sú dobrým krokom, pretože sú dlhšie a ako vám vlasy budú schnúť, tak sa prirodzene o niečo skrátia. Dlhšia ofina nie je v porovnaní s príliš “cvaknutou“ až takým viditeľným problémom.

Majte v zrkadle dobrý výhľad na ofinu, a to v celej dĺžke aj po stranách. Ideálne je postaviť sa pred veľkú zrkadlovú skriňu na chodbe či v spálni. Začiatočníkom odporúčame naučiť sa skracovať najprv rovnú ofinu nad obočím, ofina do strán (do šikma) je už o niečo náročnejšia.

Suché vlasy si ešte predtým rozčešte, uchopte ukazovákom a prostredníkom. Ofinu nikdy nestrihajte jedným, rovným ťahom. Mali by ste si ju jemne nadvihovať, ideálne držanie nožníc je smerom zdola tak, aby ste vytvorili ostrý uhol.
Ofina by mala končiť tesne za kútikmi očí. Nie ďalej, pretože tým podporíte neprirodzené zaoblenie čŕt. Pri zastrihávaní buďte precízny, ak ste úplný začiatočník, skráťte ju najprv len v minimálnej dĺžke. Nemusí byť v prvom kroku nad obočím, pretože ak sa nezadarí, ofinu si len ťažko dolepíte. Podstrihávajte si ju pomenej a hoc aj dvakrát do mesiaca. Získate tým lepšiu prax a v prípade, že vám ofina nechtiac „vybehne“, môžete to ešte zachrániť!  

Tatiana
         
Autor fotografie:www.freedigitalphotos.net, imagerymajestic