Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Aké bundy kraľujú tejto sezóne?

Chladné zimy znamenajú, že každý musí hľadať ten správny odev. Taký, ktorý Vám zaistí teplo a pohodlie zároveň. Módne by mali byť aj zimné bundy, pretože sú dôležitým prvkom štylizácie. Aké dámske zimné bundy budú túto zimu obzvlášť obľúbené? Čo sa oplatí mať?

Parky

Parky sú opäť v móde už niekoľko sezón. Ide o dlhšie bundy, ktoré majú kapucňu. Sú mimoriadne praktické, pretože dobre chránia pred chladom. Ich predĺžený strih poskytuje potrebné teplo na celom chrbte a ani pri behu či nakláňaní bunda neodhaľuje driekovú časť chrbta. To je ich obrovská výhoda. Treba tiež spomenúť, že veľmi užitočná je aj kapucňa. Počas sneženia alebo poryvov arktického vzduchu samotná čiapka určite nestačí. Kapucňa teda môže poskytnúť dodatočné teplo a potrebnú ochranu pred vetrom. Parky sú dostupné v stovkách rôznych variantov. Môžete si teda medzi nimi nájsť tú, ktorá bude najviac vyhovovať Vašej postave.

Určite pouvažujte nad dámskymi zimnými bundami s opaskom alebo gumou v páse. Vďaka nim sa aj v hrubom saku môžete cítiť štíhlo a žensky. Práve takéto detaily tvarujú postavu a zdôrazňujú jej prednosti. Tento rok bude celkom módna parka s umelou kožušinou. Najlepšie vyzerá na kapucni alebo golieri. Niekedy ich výrobcovia umiestňujú aj blízko vreciek. Kožušina robí celok ešte zaujímavejším a zároveň môže byť aj samotná bunda teplejšia.

Kabát z vlny z alpaky

Kabát z vlny z alpaky bude skvelou voľbou do nie príliš mrazivých dní. Na prvý pohľad môže vyzerať ako hrubý sveter, ale v skutočnosti dáva veľa tepla. Kabát bude zaujímavým doplnkom k štylizáciám, ktorý efektívne upúta pozornosť. Pamätajte, že vlna sa ľahko farbí. Vďaka tomu sú kabáty dostupné v desiatkach originálnych odtieňov. Vašej pozornosti by nemali uniknúť obzvlášť modely v púdrovej ružovej, mätovej alebo hrejivej karamelovej. Kabáty v týchto farbách budú hitom minimálne niekoľkých najbližších sezón. Je veľmi možné, že ju budete môcť nosiť aj na začiatku jari. Ku kabátu si samozrejme treba zvoliť aj šál a teplú čiapku. Určite stojí za to zvážiť modely vyrobené z mäkkej vlny.

Bundy typu dva v jednom

Ak máte radi niečo nové, môžete sa rozhodnúť pre dámsku zimnú bundu dva v jednom. Ide o odevy, ktoré vyzerajú ako niekoľko búnd položených na seba. Najčastejšie majú vrstvy iný odtieň, aby sa dali od seba ľahko odlíšiť, hoci farby vždy ladia a tvoria súvislý celok. Každá vrstva sa zapína na samostatný zips. To Vám umožní rozhodnúť sa, koľko vrstiev chcete mať zapnutých, v závislosti od počasia. Bundu si tak prispôsobíte aktuálnemu počasiu. To je dôležité najmä v prípade takých premenlivých zím, aké sa vyskytujú na Slovensku. Zimné bundy tohto typu sú ideálne na každodenné nosenie. Spájajú v sebe pohodlie a dobrý štýl, preto by ste ich kúpu mali určite zvážiť.

 


Autor fotografie:Alones / shutterstock.com