10 mini tipov pre krásu v každom veku

Niekedy stačia maličkosti a cítime sa sebavedomejšie a atraktívnejšie. Prečítajte si zopár jednoduchých tipov a trikov pre krásu, ktoré sa vám zídu v každom veku. Ktoré sú to?

1. Pred orezaním nechtovú kožu naolejujte
Pokiaľ si robíte manikúru doma, bolesti i prípadným rankám po odstránení nechtovej kože predídete tak, že ju najskôr natriete olejom (mandľovým, kokosovým...) a až potom ju orežte.

2. Šmuhy z riasenky pod očami odstráni štetec na tiene
Ak sa vám často stáva, že riasenka skončí aj pod či nad očami, zbavte sa jej vatovou tyčinkou alebo štetcom na nanášanie očných tieňov.

3. Pred nanesením mejkapu použite korektor
Korektor sa nanáša pod mejkap. Vždy ho voľte podľa toho, čo chcete prekryť. Korektory si poradia s jemnými vráskami, tmavými kruhmi i opuchmi. Samozrejme, za predpokladu, že máte k dispozícii ten správny.

4. Parfum nešúchajte medzi zápästiami
Máte vo zvyku nastriekať si parfum na zápästia a potom ich vzájomne trieť? Nerobte to. Stačí, keď ich pritlačíte k sebe. Vďaka tomuto jednoduchému triku vám parfum vydrží dlhšie.

5. Pred spaním naneste na vlasy suchý šampón
Ak máte večer pred spaním pocit, že vaše vlasy nevyzerajú dobre a nechce sa vám ich umývať, naneste na ne suchý šampón. Počas noci sa jednotlivé zložky vstrebú a ráno bude vaša hriva plná života a krásy.

6. S vráskami i akné pomôže kocka ľadu
Ak zaradíte do večerného rituálu starostlivosti o pokožku masáž tváre kockou ľadu až dovtedy, kým sa nerozpustí, získate krajšiu pokožku.

7. Nezabúdajte na hydratáciu lakťov, kolien a chodidiel
Lakte, kolená i chodidlá sú náchylné na vysušenie a dokážu pokaziť aj ten najúžasnejší outfit. Doprajte im minimálne raz týždenne poriadnu dávku hydratácie.

8. S tmavými kruhmi a vačkami pod očami pomôžu plátky zemiakov
Ste zúfalá z kruhov pod očami? Neviete si poradiť s opuchmi v oblasti očí? Pomôžu plátky zemiakov. Je však potrebné použiť kvalitné zemiaky, ideálne organicky pestované. Poriadne ich umyte a nakrájajte na kolieska. Na každé oko priložte plátok zemiaka a po 10-tich minútach pôsobenia tvár umyte.

9. Suchých pier vás zbaví píling
Na píling vám stačí balzam na pery a zubná kefka. Po nanesení balzamu pery prejdite zubnou kefkou. Týmto spôsobom ich zbavíte odumretých kožných buniek a dodáte im perfektný svieži vzhľad.

10. Obal z minutej maskary nevyhadzujte
Ak ste minuli posledné zvyšky maskary, nevyhadzujte ju. Kefku i púzdro poriadne umyte a kefku využívajte na úpravu obočia.

Mirka


 
Autor fotografie:https://pixabay.com/photos/beautiful-woman-hair-blond-2405131/