DENNÍK RELAX - Beenode – vnesie poriadok do vášho života

Beenode – vnesie poriadok do vášho života

Aj to sa stáva
Zúrivo beháte po byte a nemôžete nič nájsť. Mysleli ste si, že mobil bude tak ako každé ráno na stolíku pri posteli, no ako na potvoru tam nie je. Kľúče bývajú normálne v košíku na skrinke pre topánky, dnes sú bohviekde. Celá domácnosť je hore nohami a vy ste ešte stále nenašli ani len polovicu vecí, ktoré potrebujete. Predstavujete si svojho šéfa, ako bude zúriť pre zmenu on, keď neprídete včas do práce na pravidelnú piatkovú poradu. Alebo ako sa bude na vás pozerať manželka, ktorej ste svätosväte sľúbili, že o siedmej ráno ju bezpodmienečne prídete vyzdvihnúť na letisko, aby sa nemusela sama naťahovať s ťažkými cestovnými taškami cez celé mesto až na autobusovú stanicu. Už vidíte, že nestihnete ani len polovicu z toho, čo máte naplánované. A viete prečo? Pretože nemáte vyhľadávač osobných vecí beenode.

Zoznámte sa, prosím
Už nikdy viac nemusíte vravieť: Stratil som mobil, kľúče, peňaženku, bicykel, lyže, auto, svokru. Už nebudete musieť panikáriť, ak niečo nebudete môcť nájsť, ak zabudnete, kde ste hľadanú vec včera nechali, v ktorej ulici ste zaparkovali auto alebo iný dopravný prostriedok. Všetko budete mať pod kontrolou. Ak budete vlastniť beenode, budete mať všetko. Okrem stresu a chaosu.

Beenode je malé, ale o to šikovnejšie zariadenie, ktoré komunikuje s mobilným telefónom prostredníctvom technológie Bluetooth Low Energy, vďaka čomu má jeho batéria dlhú životnosť a nezaťažuje ani váš mobilný telefón tak intenzívne ako klasické Bluetooth. Dosah zariadenia je zhruba päťdesiat metrov, v interiéri to môže byť menej v závislosti od hrúbky stien. 

Ako funguje
Strata mobilu vás už nezaskočí. Ak ste si istý, že je niekde vo vašej blízkosti a nemôžete ho nájsť, jednoducho si ho pomocou beenode prezvoňte. Ani stratené kľúče vám už neurobia vrásky na čele, tie si prezvoníte pomocou mobilu a v ňom nainštalovanej aplikácie. Ak neviete, kde ste zaparkovali auto alebo vám náhodou ukradli bicykel, jednoducho si na mape v aplikácii zobrazíte ich poslednú alebo aktuálnu polohu. To isté platí aj vtedy, ak vám ušiel pes alebo iné obľúbené domáce zvieratko. Ak malo na krku obojok s beenode, nepodliehajte panike, určite sa nájde. Výbornou pomôckou je beenode komunita. Pomocou nej vám môžu pomôcť v hľadaní vecí ďalší ľudia, ktorí majú túto aplikáciu nainštalovanú a vy môžete súčasne pomôcť im. Zaujímavosťou hlavne pre mladých ľudí je funkcia selfie, pomocou ktorej ovládate fotoaparát vo svojom mobilnom telefóne.    

Funkcie tohto vyhľadávača osobných vecí sú naozaj zaujímavé a rozmanité, ale najpodstatnejšie je, že beenode dokáže vniesť poriadok do vášho života, a vy sa tým zbavíte zbytočného stresu a chaosu.