DENNÍK RELAX - Ako získať peniaze pre začínajúcu firmu? //

Ako získať peniaze pre začínajúcu firmu?

Máte dosť svojho večne ufrflaného šéfa? Ste plný nápadov, nechýbajú vám vedomosti, skúsenosti ani odvaha? Premýšľate nad tým, že začnete podnikať, ale potrebujete viac financií na rozbeh? Oslovte správnych ľudí a pôjde to. Na čo sa zamerať?

Zrátajte si svoje úspory

Myšlienka začať s podnikaním nevznikne zo dňa na deň, preto aj vy určite máte na svojom účte nasporené nejaké finančné prostriedky. Zrátajte si, koľko môžete a chcete investovať práve do svojho podnikania. Dôležité je však nechať si rezervu, z ktorej budete fungovať vy a vaša rodina v bežnom živote – predsa len chvíľu potrvá, kým vám podnikanie začne vynášať.

Oslovte ľudí

Nezdá sa vám ako dobrý nápad osloviť svojich blízkych? Za vyskúšanie nič nedáte! Ak ich svojím nápadom zaujmete, možno vás radi podporia. Ďalšou možnosťou je tzv. crowdfunding. Jedná sa o alternatívnu formu financovania, ktorá funguje na princípe získavania príspevkov na podnikanie od ľudí, najčastejšie prostredníctvom internetu – práve tam môžete prezentovať svoj nápad a celý koncept podnikania a prísť k peniazom.

Preverte si, čo ponúka štát

Existuje možnosť, že ak ste na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny vedený minimálne 3 mesiace, môžete získať finančné prostriedky na samostatnú zárobkovú činnosť. K jej získaniu treba podať žiadosť na príslušnom úrade a splniť stanovené podmienky.

Zistite si podmienky získania pôžičiek v bankách

Skôr, ako si v niektorej banke založíte podnikateľský účet, zistite si, aké má podmienky poskytovania úverov pre začínajúcich podnikateľov. Založený podnikateľský účet v konkrétnej banke vám dáva na nadobudnutie finančných prostriedkov oveľa väčšiu šancu. Výber z rôznych pôžičiek a úverov nemusí byť ľahký. Preto je veľmi dôležité osloviť viaceré banky a jednotlivé ponuky podrobne zanalyzovať. Ak si s tým neviete rady, dobrou investíciou je finančný poradca.  Ten vás môže upozorniť na veci, na ktoré by ste sami možno neprišli a úver či pôžička by sa vám zbytočne predražili.


 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/ovl%C3%A1danie-pr%C3%A1ca-ofici%C3%A1lny-forma-427510/Články z rubriky: Praktické rady

Ako efektívne archivovať?

Ako efektívne archivovať?

Stojany na časopisy môžu byť perfektným doplnkom do vašej ..

Na dátach o zákazníkoch záleží

Na dátach o zákazníkoch záleží

Vďaka internetu sú dnes internetové obchody dostupné ľuďom po celom ..

Obchody lákajú na letné výpredaje. Viete ako okrem zľavy nakúpiť ešte výhodnejšie?

Obchody lákajú na letné výpredaje. Viete ako okrem zľavy nakúpiť ešte výhodnejšie?

Nákupom tovaru v partnerskom obchode alebo v e-shope môžete získať ..

Prázdninový program si pre deti pripravili centrá voľného času, univerzity aj zamestnávatelia

Prázdninový program si pre deti pripravili centrá voľného času, univerzity aj zamestnávatelia

Výlety do okolia, kreatívne dielne, súťaže a noví kamaráti čakajú ..