DENNÍK RELAX - Mlieko je pokladom pre pleť a vlasy. S čím všetkým vám pomôže?

Mlieko je pokladom pre pleť a vlasy. S čím všetkým vám pomôže?

Mlieko považujeme za zdroj vápnika a proteínov, ktoré sú potrebné pre naše kosti a svaly. Avšak tento biely mok je aj výborným skrášľovacím prostriedkom, v ktorom sa kúpala už Kleopatra. Aké sú pozitíva mlieka pre krásu?

  • Hydratuje a vyživuje pokožku

Mlieko obsahuje živiny, ktoré pleť hydratujú a vyživujú. Vďaka nemu bude pokožka i na dotyk hebkejšia. Účinky mlieka ešte znásobíte tak, že to skombinujete s citrónovou šťavou a medom. Konkrétne, použite 2 PL mlieka, 1 PL medu a 1 PL citrónovej šťavy. Masku naneste na očistenú pleť a nechajte 10 minút pôsobiť. Namiesto mlieka môžete použiť kvalitný biely jogurt.

  • Výborne čistí

Namočte vatový tampón do mlieka a prejdite ním po tvári. 5 minút počkajte a tvár opláchnite vodou. Ak to budete robiť pravidelne, môžete sa tešiť na čistú pleť bez nedokonalostí. Mlieko je takisto skvelou ingredienciou na prípravu pílingov. Skombinujte to s najemno pomletými ovsenými vločkami a krúživými pohybmi prejdite po pokožke celého tela. Nechajte chvíľu pôsobiť a umyte.  Odumretých kožných buniek sa môžete zbaviť aj zmiešaním himalájskej soli s mliekom – zmes takisto použite ako píling.

  • Zmenšuje póry

Máte problém s rozšírenými pórmi? Vyskúšajte nasledovný trik – naneste na tvár kefír alebo kyslú smotanu, nechajte 15 minút pôsobiť a zmyte. Takúto masku si doprajte 1 – 2 razy týždenne. Po jej použití sa póry stiahnu.
Zmierňuje podráždenie
Spálili ste sa na slnku? Je vaša pokožka podráždená? Naneste na ňu cmar alebo kyslú smotanu, nechajte pôsobiť a zmyte.

  • Bojuje proti vráskam

Na vznik vrások je náchylná najmä suchá pleť, no mlieko je vhodné pre všetky typy pleti. Hydratačné vlastnosti mlieka môžete znásobiť tak, že to zmiešate s roztlačeným banánom a nanesiete na oblasť tváre a dekoltu.

  • Hydratuje suché vlasy

Mlieko je prínosné aj pre suché vlasy so sklonom k lámavosti. Stačí to naniesť po celej dĺžke vlasov, vrátane pokožky hlavy, a nechať chvíľu pôsobiť. Potom opláchnuť vodou.

  • Je skvelým kondicionérom

Vlasom môžete dopriať príjemnú zmenu tak, že do fľaše s rozprašovačom dáte mlieko a použijete to ako kondicionér po umytí vlasov. Nechajte ho 5 minút pôsobiť a opláchnite vodou.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/mlieko-sklo-%C4%8Derstv%C3%A9-zdrav%C3%A9-n%C3%A1poj-518067/