Zvoľte si lásku. Nie hnev a pomstu!

Zvoľte si lásku. Nie hnev a pomstu!

„S láskou venujem svojim dvom synom, J. T-mu a Jessemu, ktorých milujem celým svojím srdcom. Jeden je môj anjel na zemi, druhý v nebi .“

Takéto venovanie v úvode knihy hovorí za všetko.
Scarlett prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Ten deň sa začal ako všetky ostatné...no navždy zmenil jej život.

Svoj srdcervúci príbeh opisuje v knihe Zvolila som si lásku.
Nie je to kniha o násilí, brutálnej vražde jej milovaného syna.
Je to príbeh o láske a schopnosti prežiť. Ukazuje nám, ako sa dá prekonať niečo nepredstaviteľné. Ako nájsť odvahu, keď si myslíte, že už žiadnej niet a ako si zvoliť lásku namiesto hnevu, strachu a pomsty.

Lekár prišiel priamo ku mne, kľakol si na jedno koleno hneď vedľa mojej stoličky.
„Neexistuje žiadna ľahká cesta, ako vám to povedať... Váš syn je mŕtvy.“
Dívala som sa mu uprene do očí a nedokázala som povedať nič. V tom momente, som nič necítila, nemohla som sa ani pohnúť, ani plakať. J. T. začal vzlykať, tak som ho z celej sily objala. Zvyšok rodiny nás obkľúčil a všetci sme sa držali pevne za plecia. Pobozkala som J. T-ho a išla za Neilom, ktorý stál sám na parkovisku a plakal. Náš vzťah bol zložitý, ale bol to Jesseho otec. Obaja sme práve stratili to najcennejšie, čo sme mali – nášho syna. Pozreli sme sa na seba a objali sa bez slov.

Scarlett sa rozhodla žiť podľa Jesseho posolstva – pred smrťou načmáral na tabuľu tri slová. Životodarná sila lásky.
Zvoľ si lásku!
Rozhodla sa vykročiť k novému životu a s každým krokom jej bol Jesseho odkaz jasnejší. Zistila, že nemôžeme žiť v hneve a odpore, ale že si musí zvoliť lásku a odpustenie.

Prečítajte si dojímavý príbeh Zvolila som si lásku o silnej žene, ktorá sa napriek tragédii rozhodla žiť ďalej, rozdávať lásku a učiť ľudí o jej nutnosti v každodennom živote. Je nepochybné, že Zvolila som si lásku vás rozplače, dojme, budete cítiť hnev, frustráciu... Keď sa pozriete na fotografie nevinného chlapca, ktoré sú súčasťou knihy. Keď budete o ňom čítať...

Scarlett Lewis založila nadáciu Jesse Lewis Choose Love Foundation, v ktorej sa sústreďuje na šírenie lásky a dobra do celého sveta.