Vynovená hra Majstrovstvá sveta vo futbale doplnená o Katar

Vynovená hra Majstrovstvá sveta vo futbale doplnená o Katar

Vedomostno-zábavná hra hra Majstrovstvá sveta vo futbale, si našla množstvo fanúšikov a hráčov, a tak ju vydavateľ vynovil a aktualizoval, keďže máme za sebou šampionát v Katare.

Prenesieme sa na futbalový štadión a vychutnáme si nezabudnuteľnú atmosféru zápasov majstrovstiev sveta. V hre sa premeníme na futbalistov a našou úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete.
Čakajú nás dva hracie plány a je len na nás, ktorý z nich si pre hru vyberieme.

Otestujte sa a zabavte!

Hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom futbalu. Obsahuje dva hracie plány. Postupne máte k dispozícii 330 futbalových kartičiek a 550 futbalových otázok. Ako uvádza Daniel Kollár „v hre možno budeme mať šťastie a porazíme súpera aj bez veľkých futbalových vedomostí, avšak ten kto sa viac zaujíma o futbal bude mať istú výhodu.“

Na prvom hracom pláne môžeme odohrať zápas s detskými otázkami, ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími futbalovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe.
Druhý hrací plán je skôr detskou verziou futbalového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka FIFA.

Veľkou pridanou hodnotou hry je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta. Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta vo futbale, či na rôzne zaujímavosti.

Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa. Hoci majstrovstvá sveta vo futbale sa začínajú kvalifikáciami a končia záverečným turnajom, otázky z histórie majstrovstiev sveta v tejto hre sa týkajú len záverečných turnajov.

A kto bude šampiónom?

Víťazom hry Majstrovstvá sveta vo futbale sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. Ako na záver dodáva Daniel Kollár „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z futbalového prostredia.“