Vydretá výhra s dvadsiatkou

Duel s mladými reprezentrantami sa začal útočne, Melichárek v tretej minúte nezúžitkoval prihrávku Stupku v prečíslení. V následnej presilovke mali veľké možnosti Urban a Peško, ale oni sa nepresadili. V ďalších desiatich minútach diváci mohli sledovať verejné korčuľovanie občas prerušené neškodnými presilovými hrami na oboch stranách. Až v sedemnástej minúte unikol domácej obrane Bruno Mráz, Tomekovu bránu prestrelil. Odrazený puk poslal Filip okamžite do nájazdu Jakubovi Ručkayovi, ale ani on nebool úspešný a trafil len do Nagya. V následnom útoku sa mladíci dostali pred domácu bránu a v spleti tiel pred bránou si Pospíšil našiel puk a bekhendom prekonal Tomeka. V 20. minúte potom prišiel ďalší nájazd mladíkov, ale ani Lipovský domáceho brankára neprekonal.

Druhá dvadsaťminútovka sa niesla v slabučkom hokejovom duchu, domáci nemali žiadnu vážnejšiu šancu, na druhej strane sa blysol samostatným únikom Uhrík, ale Tomek ho vychytal
V tretej tretine havrani so snahou vyrovnať začali útočiť, Henrich Ručkay si vylámal zuby na Nagyovi, jeho brat Jakub neuspel v samostatnom nájazde, a ani v nariadenom trestnom strieľaní. Gól však nakoniec prišiel štyri minúty pred koncom z hokejky Henricha Ručkaya a o niekoľko sekúnd unikol v oslabení Peško, našiel v tandeme Haringa a bolo 2:1. Po inkasovanom góle mladíci začali vyvolávať úplne zbytočné šarvátky, na ktoré domáci odpovedali rovnako tvrdo, vďaka čomu sa trestné lavice slušne zaplnili. Vyrovnať nakoniec mohol Nechala, ale opečiatkoval len žrď Tomekovej brány. Päť sekúnd pred klaksonóm Peško nechutným úderom zlikvidoval hosťujúceho hráča, ktorého museli odniesť na nosidlách. Presilovku o dvoch hráčov však už nestihli mladíci využiť a nakoniec prehrali.

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Piešťany: \"Súpera sme nepodcenili, ale trápili sme sa. Hostia hrali dobre, nedokázali sme sa dostať do šancí, ale našťastie máme tri body. Záver stretnutia ma však mrzí, nikto neposiela na ľad hráčov pobiť sa, ale bohužiaľ aj to patrí k hokeju.\"

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: \"Z nášho pohľadu sme odohrali dobré stretnutie, hráči 55 minút predvádzali dobrý hokej. Žiaľ mali sme veľa vylúčených a jediné, čo ma mrzí, že máme po tomto zápase päť hráčov zranených.\"

ŠHK 37 Piešťany - HK Orange 20 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 56. H. Ručkay, 57. Haring - 17. Pospíšil

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Urban, Brňák, Filip, Škadra, Grman, Kolník, Bučka, Hruška - Stupka, Mertel, Melichárek, J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay, Chylo, Peško, Haring, Lisoň, Nemec, Saliji

HK Orange 20: Nagy - Korím, Rusina, Nechala, Buri, Pospíšil, Luža, Valjent, Bagin - R. Mráz, Rapáč, B. Mráz, Hudec, Bíreš, Matiš, Uhrík, Fekiač, Hinďoš, Lipovský, Boltun, Bezuch