V Trnave bude exotická párty na korze a prehliadky mestskej veže

Začiatok letných prázdnin oslávia v Trnave dvomi podujatiami. V piatok 28. júna sa uskutoční exotická Garden party na Korze priamo pod holým nebom pred trnavskou radnicou a v sobotu bude mestská veža oslavovať 450. výročie túlavými prehliadkami jej útrob.

Tohtoročná edícia exotickej oslavy príchodu leta Garden party na Korze sa začne v centre Trnavy v piatok 28. júna o 19:00 h. a potrvá až do 22:00 h. Zábavu pod holým nebom návštevníkom spestria dobré jedlo a letné nápoje.

Nebude chýbať ani karnevalový sprievod tanečných škôl Alegria a Crazy family, ktoré spolu s bubeníckou šou o 19:00 h. roztancujú  pešiu zónu pred trnavskou radnicou. Súčasťou večernej Garden  párty na Korze je každoročne hudobná zábava priamo pred trnavskou radnicou. O atmosféru sa do neskorých večerných hodín postará maďarská latino kapela Mai Rumba.

„Garden party na Korze je každoročne oslavou príchodu leta a letných prázdnin. Ako inak privítať leto, ako oslavou pod holým nebom v exotickej atmosfére,“ hovorí Matej Juran z Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

Mestská veža oslávi významné jubileum

V posledný júnový piatok uplynie 450 rokov od významného podpisu zmluvy, ktorou sa murársky majster Jakub zaviazal postaviť mestskú vežu. Tá dnes patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Trnave.  

Pri tejto príležitosti sa v sobotu 29. júna od 14:00 h. do 18:00 h. budú na tejto dominante mesta konať túlavé prehliadky jej vnútorných priestorov. Počas osláv 450. výročia mestskej veže budú v jej okolí a v útrobách čakať sprievodcovia, ktorí návštevníkom porozprávajú príbehy spojené nielen so stavbou tejto historickej budovy, ale aj so životom v nej.

Mestská veža je vysoká 57 metrov, vyhliadka je vo výške zhruba tridsať metrov a vedie k nej 143 schodov. 

 

 

Zdroj foto: trnavatourism.sk