V RUŽINDOLE SA STRETNÚ MAJITELIA HISTORICKÝCH MOTORIEK

Tretí ročník podujatia Moto Ruže, na ktorom sa stretnú zberatelia historických motoriek spolu s ich fanúšikmi, sa uskutoční v sobotu 22. júna 2024 v obci Ružindol.

Hlavnou časťou podujatia Moto Ruže 2024 bude statická výstava historických motoriek doplnená bohatým sprievodným programom. Organizátori zároveň oznámili významnú novinku – predĺžili spanilú jazdu kolóny veteránov z Ružindola do Suchej nad Parnou.

„Na základe skúseností z minulých rokov, keď sa motorkárom, zdala spoločná jazda krátka, sme sa rozhodli pre zmenu. Spoločná jazda sa uskutoční ešte pred začiatkom podujatia a povedie cez obce Borová, Dlhá, Košolná, Suchá nad Parnou a späť. Podujatie v športovom areáli začne naším spoločným príchodom,“ hovorí Denis Mlynek, organizátor podujatia.

Tretí ročník podujatia sa uskutoční 22. júna v športovom areáli Ružindol od 13:00 h. do 18:00 h. Okrem výstavy motocyklov bude súčasťou podujatia program pre deti i vozenie na motorkách a motokárach.

„Návštevníci si popri dvojkolesových tátošoch môžu užiť vystúpenia dvojice DJ-ov Poldy a Sona. Deti sa môžu do sýtosti vyskákať na skákacom hrade a svoje umenie predvedie pánsky holič Twenty Barbier,“ zakončuje Denis Mlynek.

Tento projekt je realizovaný vďaka participatívnemu komunitnému rozpočtu obce Ružindol. Som rád, že si toto podujatie našlo svojich fanúšikov a koná sa už tretí rok, obec s radosťou podporuje takéto zmysluplné projekty,“ hovorí Peter Galanský starosta obce.

Zdroj foto: Moto Ruže