V CENTRE TRNAVY SA ZAČÍNA FESTIVAL VÍNO TIRNAVIA 2023

 Ochutnať z viac ako dvoch stoviek špičkových slovenských vín budú môcť návštevníci festivalu od 19. do 20. mája. Okrem degustácií na nich čaká hudobný program v podaní Kristíny Mihaľovej s Jakubom Šedivým, Vanessy Šarközi i ďalších interpretov.

Medzinárodná súťažná výstava vín Víno Tirnavia je najväčším vinárskym sviatkom v Trnave a tento rok oslavuje svoje 20. výročie. „Festival, ktorý na ňu nadväzuje, umožní verejnosti degustovať tie najlepšie slovenské vína, ktoré v nej súťažili. Z regiónu Trnava sú to napríklad ocenené vinárstva MRVA&STANKO a Terra Parna. Podujatie bude počas dvoch dní priamo v srdci historického centra mesta Trnavy,“ pozýva Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Verejná prezentácia a degustácia vín sa uskutoční v piatok 19. mája od 16.00 do 22.00 h. a v sobotu 20. mája od 15.00 do 22.00 h. na nádvorí radnice a na Hlavnej ulici v Trnave.

„Návštevníci budú mať na festivale možnosť vybrať si spomedzi viac ako dvoch stoviek vín, ktoré prešli náročným hodnotením prísnych komisií. Pre úplnosť dodám, že takmer polovicu najjagavejších ocenení získali vína ročníka 2022, pričom dominovali biele vína. Tie sa vyznačujú harmóniou, eleganciou, ale predovšetkým sú krásne živé a šťavnaté s podmanivou ovocnosťou, čo platí aj o vínach ružových. Červené sa, naopak, vyznačujú zamatovou textúrou, šírkou a hĺbkou, ktorú dosiahli viacročným zrením,“ hovorí hlavný organizátor a predseda hodnotiacich komisií Tibor Vittek.

Atmosféru prvého večera podujatia spríjemnia hudobní hostia Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, ktorí tvoria duo Lash & Grey. Nasledovať bude vystúpenie v podaní Miloša Biháryho a Vanessy Šarközi a ich unikátneho hudobného  projektu s nádychom „gypsy“ štýlu. Hudobným programom na sobotu podvečer bude projekt Headmovers, ktorý vo svojej tvorbe spája prvky jazzu, soulu, hip-hopu a R\'n\'B.

Vstup na program podujatia je voľný. Vstupné na festival Víno Tirnavia, súčasťou ktorého je pohár, katalóg vín a degustačné kupóny na nákup vína, je 8€.

Viac informácií nájdete na: https://www.trnava.sk/sk/aktualita/pozyvame-vas-na-festival-vina-vino-tirnavia-2023

Zdroj foto: Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.