Terakotová farba – nadčasový prvok v interiéri

Terakotová farba – nadčasový prvok v interiéri

 Odtieň pálenej hliny sa po dlhej dobe znovu dostáva do popredia. Táto zemitá oranžová farba bola veľmi populárna v 60. a 70. rokoch. V poslednej dobe sa začala znova uplatňovať ako originálny prvok v interiéri, ktorému dokáže dodať pocit útulnosti a prívetivosti. Hodí sa do minimalistických moderných bytov, ale aj k rustikálnemu či industriálnemu štýlu.

Odtieň neglazovanej keramiky výborne zapadne do obývacej izby, ktorej dodá ľahký stredomorský nádych a navyše hneď neomrzí. Hrejivá atmosféra južnej Európy vás upokojí a farba sa výborne kombinuje s modernými prvkami aj s rustikálnejším nábytkom. Pre tento štýl je typické spojenie s prírodou, a tak sa terakotová často objavuje spoločne s olivovozelenou, žltou či béžovou.

Obývacej izbe väčšinou dominuje sedacia súprava. Nebojte sa vybrať odvážnejšie odtiene, vďaka ktorým bude sedačka stredobodom pozornosti. Pokiaľ sa zdráhate zvoliť výrazné žiarivé farby, terakotová je dobrou voľbou. Keďže je terakota prírodný materiál, môže mať veľa rôznych variantov – od hrdzavej, cez tehlovú či pomarančovú, až napríklad po marhuľovú. Môžete si teda vybrať z množstva typov.

Dotyk toskánskeho slnka a dovolenkovú atmosféru navodíte aj vďaka dekoráciám. Obrazy, izbové rastliny v terakotových kvetináčoch, mäkučké koberce, ale aj napríklad vankúše či plédy dokážu celý priestor razantne premeniť. Nebojte sa zapojiť aj živé kvety. K terakotovej sa skvele hodia aj veci s miernou patinou, ktoré vašej obývačke dodajú osobitý ráz.

Sedacia súprava Fabio

Rohová sedacia súprava Fabio sa stane dizajnovým prvkom vašej obývačky. Okrem moderného vzhľadu je pohovka aj vysoko funkčná a praktická. Iste oceníte úložný priestor, polohovacie podhlavníky či možnosť rozloženia na lôžko. Komfortné sedenie aj prespanie zaručuje polstrovanie z polyuretánovej peny v kombinácii s vlnovcovými pružinami. Tieto materiály sú pružné, majú výborný odpor proti stlačeniu.

Sedacia súprava Scala

Moderná rohová sedačka Scala poskytuje komfort bez kompromisu v akomkoľvek veľkom priestore. Okrem ideálnych rozmerov ponúka komfortne ladené sedenie doplnené o chrbtové opierky, pri ktorých si môžete nastavovať sklon a prispôsobiť si tak pohodlie podľa seba. V prípade relaxácie využijete priestranný otoman, ktorý pri sedačke vytvára ľavý roh. Sedacia súprava je tiež vybavená úložným priestorom, ktorý je ľahko prístupný z prednej strany otomanu. Čierne kovové nohy poskytujú stabilitu, a vďaka ich správnej výške môžete pod sedačkou použiť aj robotický vysávač.

Rámovaný obraz Flora

Moderné obrazy Flora v drevenom ráme v čiernej farbe sa výborne hodia do moderných interiérov. Skvele pasujú k minimalistickému, škandinávskemu či boho štýlu. Jednoduchý náčrt kvetu dopĺňajú abstraktné prvky v zemitých farbách, ktoré evokujú pocit pohody a bezpečia. V ponuke je hneď niekoľko variantov, a tak je na vás, aké si zvolíte práve do svojho domova. Cena jedného obrazu Flora je 24,99 €.

Dekoračný vankúš Bruno

Vankúš Bruno sa stane ozdobou vašej obývačky. Skvele vynikne na sedacej súprave, kresle či otomane. Tmavookrová látka výborne ladí s béžovou či olivovovou, a tak môžete vankúš Burno skombinovať s ďalšími tvarmi, materiálmi aj odtieňmi dekoračných vankúšov. Vytvoríte tak mäkučké miesto pre relax v obývacej izbe. Cena vankúša Bruno je 15,99 €.


Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na www.asko-nabytok.sk.