TATRY ICE MASTER 2019 pozná svojich víťazov, ľadové sochy ostávajú

Výnimočný víkend, 50 ton ľadu, ľadoví sochári z desiatich krajín sveta, koncert Peter Bič Projekt, Billy Barman a dievčatá zo SĽUK-u, dve ľadovo – ohňové show, množstvo nadšených návštevníkov a ľadové sochy ochránené kupolou – takto vyzeral víkend na Hrebienku počas 7. ročníka podujatia TATRY ICE MASTER.

Už po siedmy krát, 12.-13.1.2019 hostil Hrebienok vo Vysokých Tatrách neoficiálne majstrovstvá vo vyrezávaní ľadových sôch TATRY ICE MASTER 2019, ktorých sa tento rok zúčastnilo 10 tímov zo Slovenska, Ruska, Poľska, Česka, Rakúska ale aj z Walesu, Holandska, Lotyšska, Mongolska, a Japonska.

„Samotné podujatie sa konalo cez víkend, 12.-13.1.2019, ale už v piatok, 11.1.2019 privítal 20 ľadových sochárov z Tatry Ice Master samotný Lomnický štít. V nadmorskej výške 2634 m.n.m. pri teplote -17°C vytesal tím z Japonska z troch ľadových blokov ľadovú sochu vyjadrujúcu lásku muža k žene na druhom najvyššom vrchu Vysokých Tatier.“ Uviedla Veronika Littvová, riaditeľka Regiónu Vysoké Tatry.

Japonský tím v zložení umelcov Junichi Nakamura, Hiroaki Kimura bol vybratý z dôvodu, že Lomnický štít je miesto, kde slnko vychádza ako prvé a Japonsko je známe ako krajina vychádzajúceho slnka. Vzniknutá socha ostáva na Lomnickom štíte kým jej to počasie dovolí.