• 23.11.2023

SVETLO NOCI VIANOČNEJ BUDE POD SMOLENICKÝM ZÁMKOM KAŽDÝ VÍKEND

 Včelárska záhrada v medovinárstve Včelovina v Smoleniciach sa počas najbližších víkendov premení na predvianočné svetelné mestečko. Tamojší včelári tu totiž organizujú obľúbené podujatie Svetlo Noci Vianočnej.

Druhý ročník akcie sa uskutoční počas piatich predvianočných víkendov, vždy od piatku do nedele, vo Včelárskej záhrade v čase od 16:30 do 20:00 h.

Začiatok podujatia bude už tento piatok

Desiatky tisíc svetielok sa v areáli Včelovina v Smoleniciach prvýkrát rozsvietia už počas nadchádzajúceho víkendu 24. až 26. novembra.

„Našu sériu podujatí, ktoré organizujeme počas celého roka, zakončíme práve počas blížiacich sa vianočných sviatkov. Návštevníci sa môžu tešiť na 18-metrový včelí tunel, ktorý zdobia tisícky malých svetielok, ale aj na množstvo iných svetelných atrakcií,“ hovorí Klára Kudláčová z medovinárstva Včelovina.

Program upúta aj rodiny s deťmi

„Podobne ako minulý rok, najmenších pobaví hovoriaci úľ menom Ambróz, no tentokrát pribudne aj nové kvarteto spievajúcich úľov. Odfotiť sa môžete pri strome života a magickú chvíľku zažijete pri kúzelnom strome prianí, kde si môžete napísať svoje vianočné želanie. Tradične nebude chýbať ani 7-metrový stromček z 300 úľov, ktorý je najkrajší podvečer, keď žiari v medovo-žltej farbe,“ dodáva Klára Kudláčová.

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť aj na úľ a jeho 2000 „medových“ kvapiek, ako aj na ďalšie svetelné inštalácie.

Organizátori podujatia, podobne ako vlani, okrem vyzdobenej včelárskej záhrady pripravili aj stánky s občerstvením, ktoré ponúknu vianočnú kapustnicu, buchty, medovníky či horúcu medovinu, čokoládu a medovinový punč. Návštevníkov privíta aj Medová kaviareň, v ktorej nebudú chýbať miestne tradičné medové koláče a nápoje.

Termíny podujatia Svetlo Noci Vianočnej 2023:

•    24. - 26. novembra
•    1. - 3. decembra
•    8. - 10. decembra
•    15.- 17. decembra
•    22. - 23. decembra

Viac informácií o podujatí nájdete na webe samotného včelárstva a medovinárstva Včelovina. Vstupenky je možné zakúpiť iba online. Cena vstupného: 2€ (zahŕňa kupón na nákup v predajni v hodnote 1€), deti do 3 rokov: vstup zdarma.

Zdroj foto: Včelco Smolenice, Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.