Smrtiace tajomstvo v rodine vydavateľa. Priateľstvo naveky

V novej detektívke Priateľstvo naveky si na svoje prídu milovníci kníh. Čiastočne nazrú do mravčej práce vydavateľstva, každodenného boja, aby sa pri obrovskej nemeckej konkurencii udržalo nad vodou, ale aj do tajomstiev úspešnej vydavateľskej rodiny. Vraždy vo Winterscheide nakoniec zavedú vyšetrovateľov na francúzsky ostrov Île de Noirmoutier, kde sa všetko pred mnohými rokmi začalo...

Pohľad zvonka je podmanivý: autori, redaktori, novinári, zaujímavá práca na rukopisoch, večierky, prezentácie a nekonečné rozhovory o témach a štýle. Ale pohľad znútra už taký príťažlivý nie je: boj o autorov, vedúce postavenie, urazená samoľúbosť a prízemné intrigy. To všetko nájdete v známom frankfurtskom vydavateľstve Winterscheid.
Zabehané rodinné vydavateľstvo preberá tretia generácia, ktorej sa nedarí udržať renomé, akému sa tešilo na vydavateľskej scéne dlhé roky. Vedenie preto povolá z Ameriky skúseného manažéra, ktorý patrí do rodiny. A práve vtedy dochádza k vražde programovej riaditeľky a následne aj jej zástupcu.

Kriminalisti sa spočiatku vrhnú na úspešného autora, ktorého riaditeľka verejne znemožnila a obvinila z plagiátorstva. Napokon narazia na dobre strážené tajomstvo, ktoré poznali obe obete, a to bolo ich rozsudkom smrti.
Nele Neuhausová je vynikajúca autorka, ktorej detektívky vychádzajú v 30 krajinách a kvalitu dokazuje aj v novinke Priateľstvo naveky.

„Takto by mal vyzerať triler – rozmanitý, pestrý, hlboký, prekvapivý a originálny. Táto kniha potvrdzuje literárne majstrovstvo Nele Neuhausovej a napínavo rozpráva o mieste činu,“ napísal Michael Sterzik v Literaturbühne a ako dodáva Fuldaer Zeitung, Neuhausová je výnimočná pozorovateľka a svoje postavy zobrazuje s veľkým citom vo vycibrenom štýle. Jej knihy sú nepochybne kvalitnou literatúrou.

Nele Neuhausová sa výborne pripravila, takže jej príbeh vyznieva autenticky, okamžite sa doň ponoríte a plusom sú perfektné dialógy, ktoré plynú, posúvajú dej dopredu a bavia. Vie vytvoriť príslušnú atmosféru a pohrať sa s postavami, či podozrivými, takže po dočítaní máte pocit príjemného čitateľského zážitku. Rozhodne nadpriemerný krimitriler od autorky, ktorú si obľúbite.